Нагадаємо, що 20 і 23 березня до обласної дитячої клінічної лікарні потрапили 2 дитини з ознаками харчового отруєння. Ще 2 малюки, за словами медиків, лікувалися вдома. Були підозри, що малеча отруїлася у дошкільному закладі. Тоді Чернівецький обласний лабораторний центр розпочав епідеміологічне розслідування цих випадків. Сьогодні директорка лабораторного центру Наталія Гопко розповіла кореспонденту ІА АСС про результати досліджень.
Дивіться нас на YouTube
«Тоді у садочку одночасно співпали у часі три випадки гострого гастроентероколіту і один випадок токсикоінфекції. Спалах, як такий, не відбувся. Але з метою уникнення нових випадків, зреагували й провели розслідування, під час якого у персоналу садочку виявили носійство стафілококів, - розповідає Наталія Гопко. - Люди клінічно здорові, і від носійства не застрахований ніхто. Коли виявляється носійство у медпрацівників, чи у працівників закладів освіти – рекомендується провести їхнє оздоровлення, щоб вони безпечно могли виконувати свої обов’язки. У жодної дитини стафілокок не виділявся. Доказів того, що причиною захворювання дітей стало харчування у садку не знайшли».
Начальник управління освіти Чернівецької міської ради Сергій Мартинюк кореспонденту ІА АСС повідомив, що Держпродспоживслужба, яка проводила перевірку дошкільної установи за фактом ймовірного отруєння дітей, виявила в її роботі певні недоліки.
«У мене є припис Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області. Перевірка встановила єдине зауваження – на харчоблоці відсутнє технологічне обладнання, а саме пристрій для протирання, картоплечистка та витяжка над тепловим обладнанням. Відсутність картоплечистки – це зовсім не причина того, що діти потрапили у лікарню. Припис вимагає до 1 вересня придбати усе необхідне обладнання. Отже, це проблема не в садочку», - підсумував Сергій Мартинюк.
Читайте також: Після канікул у деяких громадах Буковини відновили очне навчання
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами