У Чернівецькій міській раді сьогодні вирішували питання щодо надання статусу дітям, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів на сході країни і змушені були разом з батьками переїхати до Чернівецької області.
Працівники громадської приймальні Уповноваженого Верховної ради з прав людини в Чернівецькій області виявили грубі порушення чинного законодавства. Коли ця проблема набула суспільного розголосу, до регіонального представника Уповноваженого в Чернівецькій області Леоніда Мельникова за допомогою звернулися батьки, із числа тих, які подали заяви до органів місцевого самоврядування в інтересах дитини з метою отримання відповідного статуту.
Незважаючи на вимоги ст.30-1 Закону України «Про охорону дитинства» та постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 5 квітня 2017 р., якою затверджено «Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів», вказаний статус більше 4-х місяців з моменту звернення батьків не надається.
У зв’язку з цим Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою відкрито провадження, в рамках якого проводяться перевірки правомірності дій посадових осіб Чернівецької міської ради та за наявності підстав вноситимуться відповідні акти реагування з метою відновлення порушеного права.
Читайте ще: Учасники бойових дій та їхні діти отримуватимуть вищу освіту безкоштовно
- У Чернівецькій області є 13 дітей-переселенців до 18 років, які мають отримати цей статус. Проте є діти учасників АТО, які також претендують на це, - пояснив Інформаційному агентству АСС Леонід Мельников. – Тому сьогодні виконавчий комітет Чернівецької міської ради вирішуватиме питання про те, аби статус дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів на сході країни, надати як дітям-переселенцям, так і дітям учасників бойових дій на Сході України. Важливо розуміти, що наразі цей статус не дає жодних пільг. Але це – збір та вивчення даних, з метою в майбутньому розробити шляхи та механізми надання пільг цим категоріям українців.
Участь у засіданні виконкому взяли дружини військових, які загинули на Сході України.
- Ми не протиставляємо своїх дітей дітям-переселенцям. Але для нас це принципове питання, аби наші діти, як і вимушені переселенці, також отримали статус, - каже Валентина Рачук, дружина загиблого в зоні АТО Леоніда Петихачного. – На щастя, члени виконкому нас почули і підтримали.
Як розповів Інформаційному агентству АСС Василь Продан, секретар Чернівецької міської ради, питання дійсно вдалося вирішити.
- Що стосується дітей-переселенців, то тут ми розглядали кожного індивідуально і з 13-ти претендентів статус уже отримали 10. Ще три справи вивчаються, - зазначив Василь Продан. – А щодо дітей загиблих учасників АТО, то їм статус буде надаватися після подання матір`ю відповідної заяви.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами