Сьогодні для малюків доступні великі обсяги інформації, які дитина ХХІ століття опрацьовує у лічені хвилини, з різноманітними гаджетами нинішні хлопчики та дівчатка майже з пелюшок на «ти». І таких дітей сьогодні називають поколінням «Z». Як розповідають психологи, оскільки ця малеча – особлива, відповідно, її виховання має бути іншим, позбавленим старих шаблонів, на яких зростали дорослі.
Щоб роз’яснити сьогоднішнім матусям і татусям, а також майбутнім батькам дітей покоління «Z», як розкрити таланти своєї малечі, дати їм розвиватися і зробити дитину успішною у майбутньому, педагоги клубу-садка «Talantika», що у Чернівцях, запросили дорослих до свого закладу. На галявині, в оточенні своїх малюків, батьки могли почути поради щодо виховання сучасних діточок від директорки садочку, психологині, авторки 20 книг з психології та матері двох дітей Наталії Царенко.
«Садочок – це етап, який лише готує дитинку до активного спілкування. Дитячий садок – це не тільки місце, де дитину можна залишити вдень, і вона чекатиме вашого повернення з роботи. Садочок – це, в першу чергу, розвиток, - розповідає педагогиня. - Важливий момент покоління «Z» полягає в тому, що ці діти спілкуються дуже мало, вони роблять це, переважно, у віртуальному просторі. Наступне, у цих діток дуже мало часу для спілкування між собою, оскільки ми (дорослі) весь час чимось дитину займаємо: гуртками, секціями та інше. Тому діткам, які приходять у школу буває дуже важко – вони не вміють спілкуватися у режимі діалогу, почути один одного. У цьому й задача садочка – навчити дитину чути інших, спілкуватися, йти на компроміси, вміти миритися та, навіть, сваритися. Тому такий етап соціалізації дітей, як садочок, я б не радила пропускати».
Наталія Царенко розповідає, що у садочку преміум-класу європейського рівня «Talantika» вихователі намагаються дати діткам дуже насичену програму за різними методиками. І тут не можна перебільшити, тому що сучасна дитина не може перенасититися інформацією, стверджує педагогиня.
«Дитина – вона, як брунька на дереві, в якої дуже багато сил. Якщо ми до неї правильно будемо підходити, ця дитинка розквітне і покаже всі можливості, які в неї закладені. Діти ХХІ століття дуже швидко опрацьовують інформацію, вони швидко вчаться. Але є й зворотна сторона. По-перше, дітки покоління «Z», окрім того, що швидко опановують інформацію, вони дуже швидко переключаються. Тобто втримати увагу теперішньої дитини на якійсь інформації, яку ми хочемо їй донести, набагато важче, - каже Наталія Царенко. - Якщо раніше були канони, що дитинку треба посадити як мінімум на пів години, зайняти її читанням чи малюванням, то теперішні діти переключаються набагато швидше. І ці навчальні процеси, які ми їм пропонуємо, вони повинні відбуватися у швидшому темпі. Наступне, теперішні діти націлені на успіх. Щоб проявити себе, їм не досить брати у чомусь участь, їм хочеться перемагати. Тому зараз ми виховуємо покоління особистостей. У нашому садочку ми робимо акцент саме на талантах, оскільки вони є абсолютно у всіх діток. Наша задача їх помітити, допомогти розкритися, не намагатися скеровувати в те русло, яке дитині не подобається. Ми не можемо за дитину прожити її життя, ми можемо за нею спостерігати, розвивати і не заважати».
Тут, розповідає психологиня, важливим моментом у вихованні повинна бути повага дорослого до дитини, без жодного прояву авторитаризму. Проявляючи агресію до дитини, те саме батьки можуть отримати у відповідь. Мама і тато мають бути для сина та доньки найкращими друзями, щоб вони не боялися звернутися до батьків з проханнями чи проблемами.
«У теперішньому світі діти покоління «Z» дуже часто виховуються не батьками. Ми довіряємо дітей професіоналам – водимо їх у садочок, гуртки, школу, і сподіваємося, що саме професіонали розвинуть найкращі якості дітей. Це правильно. Але варто не опускати головну річ – душею, світоглядом вашої дитини повинні займатися саме батьки. Варто приділити хоча б 10-15 хвилин вашій дитині для спілкування, поцікавитися, як у неї минув день, почути її враження», - додала психологиня.
Своїм досвідом поєднання материнства та успішної кар’єри з майбутніми матусями, а також батьками діточок покоління «Z» поділилася мама двох діток, успішна бізнес-вумен, переможниця номінації «Найкращий бізнес блог-2021» Альона Глибочан.
«Секретів успішності ні в материнстві, ні в кар’єрі немає. Насправді, поєднувати все – неможливо: не можна бути ідеальною у бізнесі, не можна бути й ідеальною мамою. У чомусь доведеться жертвувати. Але хочу сказати усім мамам, якою б ви не були, для своєї дитини ви все одно – ідеальні.
Я лише вчуся виховувати дитинку покоління «Z», тому сьогоднішня зустріч була для мене цікавою. Раніше, спілкуючись зі своїм 11-річним сином, я не розуміла, чому не можу знайти з ним спільної мови. Деколи намагалась авторитарно діяти, щось змусити його зробити, бо я мама, я старша, тоді отримувала від сина: «а де твоє «Будь ласка!». Тепер я зрозуміла причину», - розповіла Альона Глибочан.
Про більш детальні аспекти виховання діточок покоління «Z» учасниці зібрання могли дізнатися у директорки садочку, психологині Наталії Царенко та успішної бізнес-вумен Альони Глибочан, вже під час невимушеного спілкування, граючись зі своїми малюками, для яких організатори підготували кенді-бар із сухими солодощами та прохолодними напоями.
«Ще один момент сучасних дітей полягає у тому, що вони дуже люблять розваги. Сьогоднішнім дітям відкритий увесь світ, і їм дуже важко щось для себе вибрати. Дитина має все, але не знає, чого хоче. Тому батькам варто зосередитися на тому, чого хоче ваша дитина, дати можливість сформулювати свої бажання. Сучасні діти хочуть паритету і дружніх відносин між вами. І якщо ви, батьки, їм це дасте, вони з радістю з вами все розділять», - підбила підсумок Наталія Царенко.
Інформація розміщена на правах реклами
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами