У Чернівецькій області вже затверджена регіональна стратегія розвитку до 2027 року, у якій однією з найважливіших галузей визначений туризм. Про це у коментарі ІА АСС розповів Віктор Подорожний, директор Департаменту регіонального розвитку Чернівецької ОДА.
«Тобто у майбутньому, окрім розвитку сільського господарства, природних галузей, є галузь туризму, яка в нас динамічно розвивається зараз і має всі потенційні можливості для того, щоб розвиватися у майбутньому і давати поштовх для супутніх галузей: транспорт, торгівля, зв’язок, будівництво, розвиток сільського господарства, харчової промисловості теж може бути стимульовано через розвиток саме туризму», - каже Віктор Подорожний.
На Буковині визначили так звані «туристичні магніти», які мали б «притягувати» в область туристів.
«Так склалося історично, що ми в свій час входили до складу різних держав, імперій, маємо свою дуже багату історію і можна розповідати туристам, які приїжджають, як у різні віки розвивалася наша територія. Поліетнічність, яка є унікальна взагалі для України, і мультикультурність, мультирелігійність як у нас розвивалася. Тобто на основі цих всіх даних ми бачимо, на що розкласти акценти і що в майбутньому можна розвивати для залучення туризму», - пояснює Віктор Подорожний.
- Історичне середмістя Чернівців;
- Дністровський каньйон, утворений річкою Дністер на межі чотирьох областей;
- Хотинська фортеця;
- Буковинські Карпати. У комплекс Буковинські Карпати включили радіолокаційну станцію Памір, буковинські водоспади та ін.;
- Світовий центр старообрядництва - Біла Криниця та інші об’єкти релігійного туризму. Окрім села Біла Криниця, сюди увійшов ряд інших релігійних об’єктів, зокрема монастир Галиця на Дністрі.
Крім точкових «туристичних магнітів», визначили також подієві.
- Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Czernowitz»;
- Буковинська Маланка, куди входить фестиваль Маланок, який проходить у Чернівцях, а також Красноїльська Маланка, яка має свою автентичність і Вашківецька Маланка.
- Буковинський молодіжний фестиваль «Обнова-фест»;
- Петрівський ярмарок (його планують «реанімувати», відновити давні традиції, щоб вдосконалити та репрезентувати для всієї країни і сусідніх країн);
- Фестиваль «Памір-фест» на горі Томнатик;
- Фестиваль «Буковинська осінь», який проходить щороку у третю неділю вересня.
У межах регіональної стратегії розроблені першочергові та далекоглядні плани на найближчі роки. Є конкретні заходи і є шляхи їх реалізації, запевняє Віктор Подорожний.
«Якщо говорити про історичне серемістя Чернівців, то тут першочергові заходи – це, консолідуючи зусилля з Чернівецькою міською радою, покращити трішки інфраструктуру, тротуари, під’їзні шляхи і взагалі покращення стану доріг у центральній частині міста – це вже трішки на дальшу перспективу.
Те що можна вирішити вже, - це підсвітка Резиденції Митрополитів Буковини і Далмації, на яку потрібно 600 тисяч гривень. Це підсвітка у вечірній і нічний час доби. А ще у найближчих планах - зробити свого роду такий туристичний центр в Резиденції, тим самим винісши за межі центрального корпусу господарський, двір який сьогодні там існує. Це питання вже частково вирішується», - каже Віктор Подорожний.
Дивіться нас на YouTube
Також в Чернівецькій ОДА запропонували Агентству державного розвитку туризму провести у найкоротші терміни промоцію українських міст. Тобто, щоб місто Чернівці презентували в інших регіонах України на місцевих та центральних ЗМІ. Натомість, у Чернівцях щоб розповідали про інші українські міста.
«Також запропоновано укладання регіональних партнерських угод між туроператорами різних регіонів, щоб можна було зараз, навіть під час карантинних обмежень, є вже можливість возити невеличку групу людей у 2-3-денні тури Україною. Це залежить від інтегрування наших регіональних маршрутів спільно з туроператорами до загальноукраїнських і європейських. За прикладом європейських країн, коли впродовж декількох днів можна відвідати декілька місць. Ми можемо інтегрувати наші туристичні маршрути разом з маршрутами в інших областях», - розповів посадовець.
Крім того, у Чернівецькій ОДА пропонують запровадити якісну підготовку екскурсоводів.
«Щоб був єдиний підхід і на регіональному рівні можна було сертифікувати екскурсоводів, тому що навіть про якусь пам’ятку, чи історичну подію різні історики можуть трактувати по різному. Щоб був один підхід, про кожен об’єкт розповідали однаково.
Коли реалізується програма «Велике будівництво», то разом з цим і розвиток залізничних сполучень, розбудова взагалі дорожньої інфраструктури біля цих «туристичних магнітів», щоб між ними було гарне транспортне сполучення», - розповів Віктор Подорожний.
Навколо кожного «туристичного магніта» запропоновано зробити 5-6 змін, які можна реалізувати уже до кінця цього року. Також передбачені і довготривалі зміни, які потребують більше часу та коштів для реалізації, кажуть в ОДА.
Читайте також: На Буковині створили інтерактивну карту інвестиційних пропозицій області
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами