Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату ще у жовтні 2011-го року зачислив Меркурія Бригинського до лику святих. Ігумен прославився своєю непохитною позицією щодо захисту православної віри у роки репресій, повідомляє прес-служба Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ КП
У тридцяті минулого століття НКВД розстрілювало монахів Києво-Печерської лаври. Тричі намагались розстріляти ієромонаха Меркурія, але дивним чином зброя була несправною. Через кілька десятиліть довелося встановити, що тіло Меркурія не тлінне.
Мощі святого вважають допоміжними для зцілення хворих. Про це є багато свідчень по всій Україні.
Ікону та мощі Меркурія зустрічатимуть 26-го жовтня о 16.30. біля храму преподобної Параскеви по вулиці Заньковецької 22. Наступного дня, у день престольного празника у соборному храмі прп. Параскеви Сербської служитимуть святкову літургію архієреї з інших єпархій України.
Микола Семелюк, настоятель соборного храму прп. Параскеви Сербської: "Його святі мощі допомагають людям у різних випадках життя. Є багато свідчень проте, як він допомагав за час свого життя і після його смерті як люди приходили до могили і отримували зцілення у тих чи інших потребах. Чернівецька єпархія УПЦ КП прийняла рішення, що на честь новітнього
святого, ласка господня через якого виявляється до народу є виявом того, що церква є жива і дієва , вирішила благословити будівництво храму на честь преподобного Меркурія у місті Чернівцях.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами