Диктант єдності, як у школі, писали у сесійній залі Чернівецької Ратуші
Згадати шкільні знання - писати Диктант єдності до ратуші прийшли лише 5 із 42 черінвецьких депутатів.
Василь Максим`юк, депутат Чернівецької міської ради: «Вперше пишу диктант єдності, і, мабуть, свої власні амбіції. В мене троє дітей, і я в них над головою, їм влаштовує дисципліну, а тут – маленький іспит для себе особисто».
Вам буде цікаво: Факти про українську мову, які потрібно знати кожному
Найбільше у сесійній залі зібралось чиновників, готові перевірити себе на грамотність і вчителі.
Володимир Середюк, заступник міського голови: Не готувався, востаннє диктанти писав ще в інституті. Хвилювання немає, мета - доєднатись до українського руху.
Ольга Фесюк, заступник директора гімназії№1: Ми щоразу пишемо диктант, вчителі, і щоразу якісь помилочки знаходять. Але це не проблема, тому що ми розуміємо, що мова жива, і розвивається.
Диктант «Україна на зламі тисячоліть» - написали та взялись перевіряти. Депутати та чиновники оцінили: написали «добре». Найважче – знову звикати писати від руки, адже тепер більшість паперів друкують на комп’ютері, який і помилки виправляє автоматично.
Читати ще: Затримали 22-річного крадія, що пробрався до сервісного центру через вікно
Любов Сорохан, депутат Чернівецької міської ради: Згадали школу, болить трохи рука, відвикли від швидкості техніки написання, трохи літери кривенькі.
Олена Пушкова, керівник відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради: Є невпевненість – ставити крапку чи кому. А от тире - така дискусійна тема, бо самі викладачі іноді невпевнені, чи правильно пишуть. Важко писати авторучкою від руки, бо рука звикла до клавіатури.
Диктанти на перевірку відправлять до Києва, результати будуть відомі за місяць. Хто зробив найбільше помилок, і яких саме – не оприлюднюють, бо результати оцінювання анонімні. А сам диктант – акція добровільна, яка символізує єднання українців .
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами