Наразі всіх, хто потребує допомоги, відправляють або у «Місто добра» до Марти Левченко, або до Кризового центру матері і дитини. Але, як правило, вони перебувають там недовго, повертаються додому і все повторюється. Про це у програмі Суть речей на Радіо 10 розповів Олег Чубей, старший інспектор сектору протидії домашньому насильству Чернівецького районного управління поліції, старший лейтенант поліції.
Наші новини є у Facebook
Якщо жертва насильства хоче притягнути кривдника до відповідальності, поліцейські, які приїхали на виклик, можуть допомогти скласти заяву. У разі побиття, відомості внесуть у Єдиний реєстр досудових розслідувань. Також поліція може скласти протокол і винести терміновий заборонний припис, яким кривднику заборонять спілкуватись із жертвою, заходити до неї у кімнату або навіть виселити з помешкання (навіть якщо кривдник є власником житла).
Олег Чубей
«У Чернівцях є такий випадок: син регулярно вчиняє насильство щодо своєї мами. Мамі 92 роки, а йому – 70. Відтак жінка часто пише на сина заяви, оскільки хоче, щоб ми його втихомирили. МИ запропонували їй поїхати до кризового центру, оскільки вони живе з кривдником в одній квартирі і він дуже часто порушує вимоги термінового припису. Жінка, зазвичай, відмовляється від цього, оскільки це її квартира. Вона нам каже, що їй добре, коли поліція приїжджає, заспокоює сина і все. Цього стає на кілька днів, а далі все повторюється.
Часто люди похилого віку не хочуть нікуди їхати (у кризові центри, - ред.), оскільки потрібно вийти із зони свого комфорту. Тому, таких випадків не було, хоча ми постійно пропонуємо цей варіант», - розповів поліціянт.
Правоохоронець наголосив, що за повторне вчинення домашнього насильства передбачена кримінальна відповідальність.
Зокрема, повторне вчинення домашнього насильства тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-680 грн.) або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.
Крім того, з початку 2019 року діє стаття 126-1 Кримінального кодексу України, якою встановлена кримінальна відповідальність за домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи – у вигляді громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами