Насильство буває різних форм: фізичне, сексуальне, економічне, психологічне, пише Медіа агентство АСС. Про це говорили на молодіжному форумі «40 відтінків насильства» у Чернівцях. Спікери запевнили, що прояв гендерно зумовленого насильства неприпустиме і за такі дії повинна наступати відповідальність.
«Форум має профілактичну мету і превентивну. Ми всі хочемо привернути увагу до проблеми домашнього насильства. Психологічне чи економічне насильство може перейти в сексуальне і фізичне. Коли проінформований, то озброєний. Кожна третя жінка у світі потерпає від насильства. Найвразливіша категорія жінки, далі ідуть діти, люди похилого віку і чоловіки. А в умовах війни сексуальне насильство стало інструментом боротьби. Все слід задокументувати і покарати винних», - зазначила Наталія Батракова, виконавча директорка центру громадської активності «Синергія».
Краще запобігти насильству, ніж опісля боротись з його наслідками – такий головний меседж від доповідачів на форумі. А для візуалізації проблематики на сцені студенти ЧНУ із центру культури та дозвілля зіграли виставу, де сімейна пара день за днем скочується у прірву поганих стосунків і чим це закінчується для родини.
Отримуйте новини в Telegram
«Ми працюємо з постраждалими та кривдниками. За добу у Чернівцях буває до 16 викликів щодо домашнього насильства. Сюжет буває різним, але загалом все на фоні алкоголю (80% випадків). Є люди, які стабільно викликають поліцію, але нічого не змінюють у житті для покращення ситуації. А є такі, котрі після першого разу знаходять вихід із негараздів. Форум такий доречний, адже багато випадків замовчується. Наші виїзди – це малий процент від реальної ситуації. Адже про це не прийнято у суспільстві говорити», - коментує Вадим Теремчук, начальник сектору протидії домашньому насильству Чернівецького райуправління ГУНП у Чернівецькій області.
Під час форуму окрім теоретичних знань давали час попрацювати і практично – моделювання ситуації, робота у групах, визначення виду насильства за описом. Також розвіяли міф, що насильство буває не лише сексуальне.
«За даними ООН 90% постраждалих від насильства – це жінки. Цю тему ми маємо підіймати, популяризувати і робити її публічною – всі повинні знати, куди звернутись і до кого. Раніше говорили як протидіяти, а тепер ми кажемо – як запобігти. Також ми розробили таблицю, де через QR-код можна знайти всю відповідну інформацію про допомогу. Держава піклується про кожного, а поліція завжди готова прийти на дорогу. Тому не варто боятись говорити, слід бути сильним і незламними», - сказала Наталія Фрунзе, керівник департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради.
Форум проводиться у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами