У кар’єрному хабі «ВОНА» відбувся тренінг «Домашнє насильство НЕ приватна справа», пише Медіа агентство АСС. Тут говорили про те, як домашнє насильство впливає на результати роботи працівників, на стан безпеки в організації, на фінансові показники і на роль роботодавців у цьому процесі.
Згідно із дослідженнями, кожна четверта жінка постраждала від домашнього насильства (фізичне, психологічне, економічне чи сексуальне). Відповідно така особа на місці роботи почувається виснаженою, із низькою концентрацією, у депресії, погіршує клімат у колективі.
Отримуйте новини в Telegram
«Жінка, яка потерпає, неякісно виконує свою роботу. Вона подумки перебуває у тій ситуації насильства, де вона є поза межами роботи. Часто бере відгули, лікарняні. Далі їй шукають заміну. А слід створювати такі умови, де людина буде у безпеці. Як допомогти без додаткових ресурсів – є багато сервісів, куди слід пере направити жертву. Розірвати коло насильства можна лише разом. У стані війни у державі таких випадків ставатиме більше, адже і стресу багато. До слова скажу, що і чоловіки теж страждають. За пів року на гарячу лінію звернулось 1500 чоловіків. Хоча про це нібито не заведено говорити, такий стереотип», - каже Наталя Малютіна, тренерка, кар’єрна радниця національного хабу «ВОНА».
Згідно з дослідженнями ООН, щороку в Україні від домашнього насильства гине 600 жінок. А у 2000 роках Україна була у списку 25 країн, де найвищий показник феміциду (вбивство жінки через її стать).
У випадку біди жертви найперше звертаються до поліції, психологів та лікарів. Хоча ці відсотки досить малі.
«Цей тренінг дуже корисний для бізнесу, підприємців. Аби допомогти колегам впровадити у себе політику допомоги. Проблема гостра. Найперше слід уміти ідентифікувати прояви насильства, і знати алгоритм дій допомоги. Кожна 3-4 жінка хоча б раз в житті зазнавало якогось виду насильства. Багато жінок не розуміють, що та чи інша поведінка чоловіка свідчить про насильство. Думають, що так має бути. Бачити індикатори – головне наша ціль. 55% жінок не виходять з аб’юзивних стосунків, бо фінансово залежні. Ми як хаб даємо можливості навчитись новому ремеслу, даємо знання як відкрити власну справу», - каже Крістіна Гайка, координаторка кар’єрного хабу «ВОНА».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами