Мікрогранти від держави отримували і бізнесмени-початківці і підприємства-ветерани – адже під час війни скрутно усім, пише Медіа агентство АСС.
Вирізають, кують та шліфують. Вже 15 років на буковинському підприємстві "Термоплюс" виробляють металеві вікна, двері, гаражні ворота на будь-який смак і побажання. Виробництво повного циклу і торгівля на підприємстві у тиловій області не припинялось і під час війни.
«Якщо людина хоче працювати – вона може заробити. Мотивація – це коли ти можеш продавати, тобі подобається робота. Ти зранку встаєш і хочеш приїхати на роботу – це найголовніша мотивація», - каже Олена Григор’єва, менеджер управління компанії з виробництва металевих вікон та дверей.
Отримуйте новини в Telegram
«Замовлень стало менше, матеріалів стало менше можливостей закупити через те, що багато наших постачальників були розбомблені. А це – Північ, Схід України. А нам треба було налагоджувати контакти щодо постачання матеріалів, це закупка нового обладнання. Що призвело до того, що ми змогли втриматись на ринку. І ми почались розвиватись», - розповідає Інна Дуніч, інспектор з кадрів компанії «Термоплюс».
Щоб втримати економічний фронт і далі забезпечувати людей роботою, скористались хоч і невеликим для своїх оборотів - мікрогрантом від держави. Після детальних консультацій працівників служби зайнятості і погодження банку, підприємство отримало 250 тисяч гривень. Гроші витратили, зокрема, на пошук нових постачальників та поповнення складської бази.
Також зросла можливість працевлаштування, кажуть на підприємстві.
За рік дії урядової програми лише на Буковині понад 200 заявників отримали мікрогранти. Це і початківці, і ті, які вже давно займаються підприємництвом.
«Це нові пекарні, це кав’ярні, це аптеки. Крім того, грантові кошти в нас спрямовані на відкриття медичних косметологічних закладів. Також на Буковині буде розширюватись швейне виробництво. Декілька потужних буковинських виробників-швейників скористались такою програмою. І там, де є декілька ФОПів, вони у колаборації брали декілька таких грантів. І це були вже більш суттєві суми», - прокоментувала Любов Кожолянко, директорка Чернівецького обласного центру зайнятості.
Щоб отримати допомогу від держави, підприємці мають пройти перевірку в Ощадбанку.
Загалом бізнес Чернівецької області за програмою "єРобота" отримав допомоги на вісім мільйонів гривень. За ці кошти підприємства покривали свої поточні витрати і навіть розширювались.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами