У Чернівцях місцева влада стратегічно розвиває «Чернівціводоканал», пише Медіа агентство АСС. На це передбачені кредитні та грантові кошти від донорів та європейських партнерів. Про спільні з німецьким банком KfW міжнародні проєкти та реконструкцію муніципального водного господарства у Чернівцях розповіло керівництво комунального підприємства.
«Ми будемо комбінувати фінансування, аби ефективність була найвищою. У нас є дві фінансові угоди на 38,5 мільйонів євро кредитних коштів. Маємо і грантові кошти на 16,4 мільйона євро. Наразі плануємо підписати ще один грант на 15 мільйонів євро. Грантові кошти підуть на матеріали на всю ділянку ремонту, а роботи будуть проводитись шляхом кредитних коштів. Приміром, з другого гранту ресурси підуть на реконструкцію каналізаційної мережі. По другій стадії робіт буде замінено ділянку високого тиску від Проспекту до Руської», - розповів Геннадій Дудко, начальник відділу стратегічного розвитку технолог КП «Чернівціводоканал».
Гроші не будуть заходити на комунальне підприємство чи на міську раду, а безпосередньо підряднику. Наразі втрати води становлять понад 60%. А в 1 метрі кубічному складова електропостачання - 40%, і вартість її лише збільшується. Весь комплекс заходів допоможе надалі економити та функціонувати безперебійно.
Отримуйте новини в Telegram
«У вересні водоканал починає роботу на одному з прутських водозаборів із підготовки майданчика. На прутському Білянському водозаборі збудуємо відстійники чистої води (фільтри басейнів). Це дасть змогу на місяць забезпечити місто водою навіть під час повені чи каламутності води. Також ведемо перемовини з Американською донорською організацією USAID про очисні споруди потужністю 17,5 тисяч кубометрів на добу», - каже Андрій Колесник, генеральний директор КП «Чернівціводоканал».
Зараз місто отримує 85% води з Дністра, решта - з Прута. Мета у комунальників зробити так, аби з Прута забирали до 40% води. Це дасть економію на електроенергію, котру витрачали на закачку та зменшить навантаження на дністровські мережі.
«За 2022 рік вдалося залучити допомоги на майже 10 мільйонів гривень. Це генератори, автомобілі, матеріали, спецодяг. Міжнародні організації передадуть цеоліт та коагулянти для очисних споруд. Фірма «Сіменс» передає 5 частотних перетворювачів. Побратим Мангайм має дати допомогу на 40 тисяч євро. Навантаження збільшилось у нас і через ВПО, тому все слід вчасно і повною мірою забезпечувати», - розповів Олександр Ільїн, заступник начальника відділу стратегічного розвитку технолог КП «Чернівціводоканал».
У планах також капітально відремонтувати насосний агрегат та замінити всмоктувальний трубопровід, прокласти резервну лінію електроживлення насосної станції, збудувати додаткові місткості для чистої води.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами