Цього ж дня стартує акція «16 днів проти насильства», мета якої привернути увагу до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок
Цьогоріч до Головного управління національної поліції в Чернівецькій області надійшло більше 4 тисяч звернень, пов'язаних з домашнім насильством. Про це розповів начальник Управління превентивної діяльності ГУНП в Чернівецькій області Святослав Кішлар, пише ІА АСС.
За 3625 випадками правоохоронці склали на порушників адміністративні протоколи, ще за 88 – розпочали кримінальні провадження. До того ж, у Заставнівському та Хотинському районах сталися два вбивства в контексті домашнього насильства.
139 домашніх кривдників піддані адміністративному арешту.
«На обліку у нас перебувають понад 1 500 домашніх насильників. З них - 161 жінка. Їх є набагато менше, близько 10%. В більшості випадків - це чоловіки», - каже Святослав Кішлар.
Читайте також: Домашнє насильство: куди на Буковині звертатися по допомогу
У Чернівцях працює мобільна група з протидії домашнього насильства, яка в цьому році відреагувала на понад 2 тисячі звернень та склала 791 протокол по факту домашнього насильства, припинила не одне кримінальне правопорушення. Крім того, один з спеціальних заходів реагування на домашнє насильство є терміновий заборонений припис. На Буковині їх вже винесено 1 400 в цьому році.
За словами директора Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА Іларія Мінтянського, на Буковині 16 мобільних бригад працюють над недопущенням домашнього насильства. Також, нещодавно в області відкрився центр соціально-психологічної допомоги, який може прийняти близько 40 людей.
«Наразі в цьому центрі перебувають 24 особи. Останніми до центру звернулися мати із сімома дітьми, яка була піддана домашньому насильству», - розповів Іларій Мінтянський.
У поліції наголошують - лише 10-15% жертв насильства звертаються по допомогу. Решта – залишаються зі своєю проблемою наодинці. Саме тому поліцейські закликають громадян не замовчувати факти насильницьких дій, проявів торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми та гендерного насильства.
Якщо ви стали жертвою чи свідком вчинення насильства – звертайтеся по допомогу, захист і підтримку за номером спецлінії «102».
Новини ІА АСС є у Viber
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами