Виплати будуть знову проходити через додаток «Дія», а профінансують цю програму місцева та центральна влада разом.
Про це пише ІА АСС із посиланням на радника керівника Офісу президента, ексміністра економіки Тимофія Милованова, які він сказав в ефірі одного з телеканалів.
«Там не вісім тисяч, а середня зарплата. Мають бути у межах середньої зарплати у регіоні, тому що допомога має бути адаптована до середньої зарплати, рівня цін у містах. Хтось може отримати навіть більше, ніж у Києві, таке теж можливо», - цитує видання слова Милованова.
За його словами, програма підтримки бізнесу буде працювати за наступним алгоритмом: місцева влада областей «червоної» зони має розробити пакет підтримки і показати його центральній владі. Після цього центральна влада додасть до коштів, які готова надати місцева влада, ще 100%.
Новини ІА АСС є у Viber
Проте, за словами Милованова, в областях зі складною фінансовою ситуацією, слід офіційно звертатися до центральної влади, і вона буде вирішувати проблему.
Він також зазначив, що однією з вимог програми підтримки є надання виплат через «Дію», оскільки це дозволяє досягти прозорості, швидкості та виключити зловживання.
Нагадаємо, 22 березня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що виплати компенсацій для підприємців під час нового посилення карантину будуть відновлені.
Водночас, засновник і СЕО FEDORIV GROUP, креативної інвестиційної компанії Андрій Федорів на своїй сторінці у Фейсбуці розповів, як уряд Німеччини допомагає малому бізнесу під час суворого карантину.
«Уряд запропонував допомогу компанії FEDORIV у зв'язку з карантином і пандемією, так як ми малий бізнес. Нам покриють 90% оренди, зарплат, членських внесків в бізнес-асоціаціях, а також оплати юридично-бухгалтерського обслуговування на період з листопада 2020 до червня 2021. Крім цього нам виділили додатковий грант на діджиталізацію нашого бізнесу», - написав він.
Підприємець уточнив, що мова йде про уряд Німеччини і його компанію FEDORIV Gmbh, яка вже кілька років успішно працює у Берліні.
«До чого призвів карантин, якщо ми говоримо про креативну економіку? Втрати – три мільярди доларів, це 2% ВВП і ще 300 тисяч робочих місць. Якщо ми будемо продовжувати в той самий спосіб, нас чекає перспектива не дуже втішна: 10% втрати ВВП або одна третина людей, які втратять роботу», - повідомив Ткаченко.
Він також відзначив, що наразі державні інвестиції, які були залучені в креативну індустрію, втрачаються та марнуються, оскільки немає глядача та слухача. Якщо продовжити рухатись цим шляхом, то держава прийде в нікуди, змарнувавши кошти платників податків, наголосив Ткаченко. На думку міністра, держава повинна сфокусуватись на розвитку, на грантах для інституційної підтримки креативних індустрій.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами