З 1 квітня 2017 року стартувала урядова програма «Доступні ліки». В місті Кіцмань аптека «Кіцмань-фарм» бере участь у програмі, знаходиться вона у приміщенні центральної районної лікарні.
Журналісти Інформагентства АСС поцікавилися, чи справді ліки стали «доступними» для кіцманчан.
Заходимо в лікарню, при вході бачимо вивіску із програмою про доступні ліки. Про програму говоримо із Олександрою Ярославівною Семенюк, директором РКЛ «Кіцмань-фарм», завідуючою аптекою:
- Олександро Ярославівно, як давно запрацювала програма «Доступні ліки», саме у вашому аптечному пункті?
- Стартували ми офіційно з 1 квітня, 3-го ж отримали реєстр препаратів передбачених програмою, а безпосередньо з середини квітня обслуговували відвідувачів і відпускали рецепти. Безумовно, у зв’язку із тим, що програма запрацювала нещодавно, всіх препаратів, поки що, немає. Але ліки постачаються дуже швидко. Ми очікуємо, що найближчим часом всі вони будуть в наявності.
- Які документи необхідно мати хворому, який хоче отримати ліки безкоштовно чи з певною доплатою?
Жодних документів, виписок, тощо. Окрім, рецепту від лікаря із переліком необхідних препаратів. Станом на 27 квітня ми відпустили близько 280 рецептів. Кожного дня ми замовляємо ліки, тобто запаси поновлюються.
- Які із зазначених препаратів видаються безкоштовно, а за які необхідно доплачувати?
Десь 12 препаратів із 260 можна отримати безкоштовно. Відповісти на це питання досить важко, оскільки єдиного шаблону немає. Все в індивідуальному порядку. В залежності від дозування та кількості доз у препараті, визначених державою.
Загалом, в місті Кіцмань досить велика кількість аптек, проте наразі лише наша аптека бере участь у даній програмі. Хворих із рецептами дуже багато, обслуговувати всіх важко. Звичайно, держава не зобов’язує всі комунальні підприємства брати участь, але якщо б ринок аптек наситився, то працювати було б значно легше. Люди отримували б ліки по місцю проживання, не витрачаючи час на проїзд та черги за препаратами – додала фармацевт.
Лікарі ж запевняють, програма ще достатньо не налагоджена, існує багато прогалин. Всіх ліків, які вони виписують в рецептах немає. А діабетикам не всі запропоновані державою препарати підходять. Тому рецептів лікарі виписують досить багато, на кожного лікаря близько 80-ти в тиждень, але отримати весь перелік ліків можуть лише двоє хворих.
Автор: Анастасія Данилюк
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами