Згідно з даними управління з безпеки дорожнього руху МВС, щодня в Україні затримують близько 100 нетверезих водіїв. У Верховній Раді підготували новий пакет пропозицій із боротьби з пияцтвом за кермом серед українських водіїв, пише gazeta.ua.
Нардепи пропонують ввести градацію санкцій залежно від ступеня сп’яніння. Щоб людина з вмістом алкоголю в крові 2,50 проміле мала жорсткіше покарання, ніж водій, у якого виявили 0,3 проміле.
«Градація санкцій потрібна. І не тільки для нетверезих водіїв, а й з усіх видів порушень Правил дорожнього руху. Сподіватимемося, що ідея отримає форму закону і ми зробимо перший крок до розумних змін», — говорить експерт з безпеки дорожнього руху Володимир Караваєв.
Також пропонують підняти алкогольний поріг. Допустимий поріг алкоголю в крові планують підняти з 0,2 до 0,5 проміле. Але не для всіх, а тільки для досвідчених водіїв.
Медики підтверджують, що людина, яка має великий досвід водіння, менш схильна до впливу алкоголю, коли перебуває за кермом. Але для водіїв, у яких немає як мінімум 2-х років стажу, повинна залишитися колишня норма. І для водіїв комунального транспорту теж.
Водночас, низка експертів вважають, що підняти поріг до 0,5 проміле — це провокувати водіїв на вживання алкоголю.
На думку авторів напрацювань, поліції треба дати право на випадкові перевірки за принципом «коли завгодно і де завгодно». І стимулювати поліцейських до таких перевірок. Це не означає, що поліцейські зупинятимуть будь-кого і всюди. Патрулі можуть працювати в районі питних закладів і перевіряти водіїв, які їх відвідували. Це звичайне відпрацювання з метою профілактики. Припускають, що в цих цілях будуть ефективніше використовувати систему контролю за типом «Межа», яка за номерним знаком видає історію автомобіля. Якщо за ним вже існують порушення, таких водіїв обов’язково слід перевіряти.
Депутати пропонують запровадити «пункти тверезості». Цю пропозицію автори обґрунтовують світовим досвідом. У певний день і час на жвавій дорозі виставляють спеціальний знак і чергують кілька патрулів. Правоохоронці зупиняють машини і перевіряють водіїв.
Також пропонують ввести практику передавання інформації про порушення ПДР страховим компаніям. Що частіше водій порушує правила, то дорожчим для нього має бути страхування, оскільки така людина — об’єкт ризику.
У Раді вже зареєстрували законопроект про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення. Зокрема, пропонують збільшити термін накладення стягнення з 3 до 6 місяців.
Читати ще:15 народних правил дорожнього руху
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Но в последнее время большая часть новостных источников подает искаженную информацию, поэтому приходится перебирать очень тщательно. В поисках хороших СМИ я наткнулся на 2 хороших источника: ukr-life.com.ua и sylnaukraina.com.ua.
Рекомендую и Вам отбирать только качестенные новостные источники СМИ чтоб не остаться обманутым.
Кстати, совсем недавно прочитал Важную новость, которая относится к каждому из нас: https://sylnaukraina.com.ua/finansy/osvita/yakim-bude-dpa.html