Ігор Буркут, політолог:
"В радянські часи 9-го травня відзначали День перемоги та вважали його великим святом. У Європі ж відзначали 8 травня і не вважали його святковим. Це день скорботи за тими, хто не пережив війну. Десятки мільйонів людей, що загинули під час війни, і величезна кількість фізично та психічно покалічених війною.
Вчора глава Українського інституту національної пам'яті говорив про те, що в Україні варто відзначати обидві дати. 8 травня - як День скорботи, і 9 травня - як День перемоги. Щоби не нав'язувати суспільству щось згори. Бо те, що людям нав'язують, не приживеться.
Наші новини є у Facebook
Але дедалі більше наших громадян, особливо молодих, вважають, що це не день великої радості, пісень та танців. Це саме день, коли треба схилити голову перед пам'яттю людей, які загинули.
Згадуючи загиблих, ми водночас повинні засудити будь-який тоталітарний режим, незалежно під яким прапором він ховався та привів до значної кількості загиблих людей. А до розв'язання Другої світової війни призвів і гітлерівський, і сталінський режими однаково".
Читайте також: 8 травня - День пам'яті та примирення
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами