Ольга Завадська, завідувачка терапевтичного відділення КНП «Міська лікарня №4»:
«Мене засмучує, що часом люди вважають такі методи, як вживання часнику та цибулі, достатніми для захисту від грипу та коронавірусної хвороби. Використовують їх на противагу вакцинації та правильному носінню масок, дотриманню дистанції, провітрюванню приміщень тощо. Інколи навіть лікарі погоджуються з цим, або й самі рекомендують.
Насправді немає жодних підтверджених доказовою медициною даних про те, що цибуля і часник дійсно можуть захистити від вірусів. Тож розраховувати можна хіба що на те, що від того, хто наївся часнику, оточуючі точно триматимуться на відстані.
Отримуйте новини в Telegram
У розвинених країнах, де спираються на досвід доказової медицини, ще дуже добре вміють рахувати гроші, витрачені на лікування кожного конкретного хворого. Так от, якби часник та цибуля дійсно допомагали протистояти грипу та коронавірусу, це точно взяли би на озброєння розвинені країни! Але вони цього не роблять, бо ці овочі не працюють проти вірусів.
А от шкода від оманливої віри у цілющі властивості часнику та цибулі точно є: їх споживання дає хибну впевненість у тому, що ти дійсно захищений. Люди менше дотримуються фізичної дистанції, правильного носіння масок, провітрювання, миття рук. Легковажать надміру, а саме це може призвести до інфікування».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами