Наталія Гопко, в.о. директора ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр» МОЗ України:
«За останній тиждень маємо 509 випадків захворювання на COVID-19, які підтверджені лабораторно. Приблизно такою кількість випадків у нас була наприкінці квітня-на початку травня, коли ми фіксували пікову захворюваність. Значною мірою така ситуація зумовлена кількістю хворих на Кіцманщині. І за рішенням Уряду, яке набуло чинності з 1 серпня, Кіцманський район Чернівецької області віднесено до «червоної» зони.
Маємо ще декілька районів, які належать до «жовтої» зони. Територія, яка відноситься до «червоної» зони, припиняє функціонування закладів громадського харчування, ресторанного господарства, призупиняється навчальний процес і тому відкриття дошкільних навчальних закладів після карантину відтерміновано на території цього району. Ті заклади, які планували відкрити, відкриють після стабілізації ситуації. Призупиняється громадський транспорт всередині району плюс інші заходи, які застосовуються у зонах інших кольорів. Тобто обов’язковість носіння масок у громадських місцях, дистанціювання.
На території районів, де визначено «жовту» зону, крім заходів, які обов’язкові на території всієї країни, призупиняється дозвіл на відвідування закладів соціального спрямування, а також закладів охорони здоров’я.
Отримуйте новини в Telegram
Сьогодні на засіданні штабу розглядалося питання про додаткове розгортання ліжок, оскільки зростання кількості хворих загалом обумовлює зростання кількості пацієнтів, які потребують медичної допомоги в умовах стаціонару. Тому важливо мати додатковий резерв ліжок для того, щоб контролювати ситуацію і мати можливість надавати медичну допомогу у будь-який період часу.
На території Кіцманщини, і в інших районах також, заклади ресторанного господарства приймали велелюдні весілля, а перед тим гості цих весіль святкували свято пошиття віночка. І розслідуваннями підтверджується захворювання у тих осіб, які перебували на весіллі, у людей, які потім спілкувалися з весільними гостями: це і сусіди, і колеги по роботі, і родичі, які на весіллі не були, але спілкувалися з гостями. Тобто суттєво зросла захворюваність за рахунок зростання кількості велелюдних масових заходів.
А також маємо випадки серед осіб, які перебували за межами країни, або в зонах відпочинку. Значна частина хворих пов’язує своє інфікування з спілкуванням з хворими членами родини, меншою мірою серед колег. У межах колективів також відбувалося поширення».
Читайте також: На Кіцманщині закрили кафе й ресторани та призупинили роботу громадського транспорту
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами