Діана Козлова, начальниця відділу комунікацій ГУНП в Чернівецькій області:
"В умовах надзвичайної ситуації співробітники поліції проводять профілактичну роботу з населенням і підприємцями. Поліцейські перевіряють дотримання карантинних заходів, а саме: тимчасових заборон пасажирських перевезень, проведення масових заходів та роботи деяких категорій закладів. У разі виявлення порушень працівники поліції будуть реагувати відповідним чином.
Варто розуміти, що Верховна Рада ввела адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил карантину при коронавірусі. Тому наслідки для порушників можуть бути серйозними.
Так, КУпАП доповнили статтею 44-3 - «Порушення правил щодо карантину людей». Згідно з нею, до прикладу, можуть покарати людину, котра самовільно покинула місце обсервації (карантину), але при цьому може бути інфікованою коронавірусною хворобою COVID-19.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 тисяч до 34 тисяч гривень для звичайних громадян та 34 000 – 170 000 грн - для посадових осіб.
Якщо ж спричинені порушником наслідки будуть серйознішими, до прикладу, загибель людини, передбачена підвищена кримінальна відповідальність. Вона викладена в статті 325 Кримінального кодексу.
Через дії, що стали причиною поширення інфекційного захворювання, порушнику загрожує одна з нижчевикладених санкцій:
- штраф від 17 000 до 51 000 гривень;
- арешт на строк до шести місяців;
- обмеження волі до трьох років;
- позбавленням волі на такий самий строк.
А якщо такі дії стали причиною загибелі людей або інших тяжких наслідків, правопорушнику загрожуватиме позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років".
Читайте також: Думка дня: Фахівці про те, чим надзвичайна ситуація відрізняється від надзвичайного стану
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами