- Ви повернулися до Чернівців після тривалої відсутності. Які зміни у місті вас найбільше вразили?
- Для мене, як для керівника, який розпочав службу у патрульній поліції саме у місті Чернівці, дуже помітно, як за цей час «виросли» патрульні поліцейські. Вони стали досвідченіші. І що дуже приємно: вони не втратили віру в ту реформу, яка відбувається. Один з прикладів цього – коли патрульні відмовляються від неправомірної вигоди, яку їм пропонують за не притягнення до відповідальності.
- Одним із пріоритетних завдань перед собою ви ставили доукомплектування складу патрульної поліції. Наскільки вдається це зробити?
- Ми мали великий некомплект. Наразі він скорочений практично на 50% (близько 100 працівників). Проте ми на цьому зупинятися не будемо.
Заробітна плата поліцейського – від 11200 грн.
- Пам`ятаю, у травні ви дали вказівку фіксувати автомобілі, які заїхали на територію Буковини. Навіщо це робилося і чи продовжуєте робити?
- Я не давав саме таку вказівку. Коли я повернувся на Буковину, в нас працювали пости особливого режиму в`їзду і виїзду в область. Тоді ми дуже відповідально підійшли до завдань, які були поставлені перед управлінням патрульної поліції. Були дні, коли рух був практично паралізований. Тоді в цьому була потреба, аби ті люди, які можуть бути хворими чи інфікованими, не могли ані заїхати, ані виїхати. Це все врегулювалося.
- Наразі ніяких таких заборон чи фіксацій немає?
- Наразі управління патрульної поліції, як і тоді, стежить за виконанням усіх карантинних обмежень, які були введені, відповідно до протоколу комісії ТЕБ та НС України та Постанови Кабміну №641 від 22 липня.
- Неабияке обурення у жителів міста викликали дії поліції після потрапляння Чернівців до «червоної» зони. Чому, на вашу думку, не складався діалог з місцевою владою та людьми?
- Ми ніколи не уникаємо спілкування. Станом на 24 серпня Чернівці були єдиним обласним центром в Україні, який потрапив до «червоної» зони. Чітко розумію, що коли місто обласного значення у «червоній» зоні – це одне, а коли райцентр чи село – інше.
В рамках «червоної» зони дозволені спеціальні перевезення. Для цього має бути погоджений відповідно паспорт маршруту, зокрема, і в управлінні патрульної поліції. Має бути чітко визначена категорія людей, яка має право на такий проїзд.
На жаль, таких умов на початку дотримано не було.
- Які порушення фіксували?
- Люди перебували в транспортні в понаднормовій кількості (в рамках спецперевезен дозволено перевозити пасажирів лише на сидячих місцях).
У нас працює масковий режим. Водієві важко встежити за тим, щоби всі пасажири були в масках. Є в нас повідомлення на лінію «102», що пасажири в автобусі їдуть без маски. Патрульні роблять зауваження, просять вдягнути маску. Але коли пасажир не має маски взагалі – це вже говорить про безвідповідальне відношення водія. Тоді вже до нього питання:як він дозволив людині без маски сісти у транспортний засіб?
Якщо ми не будемо дотримуватися елементарного, розуміємо, що до «червоної» зони з часом може відійти ще більша територія нашої області і буде ще складніше.
- За що склали протокол на дитячий садок?
- Працівники патрульної поліції Чернівецької області у дитячий садок не ходили, тому я не готовий на це відповісти.
Якщо такий протокол був складений, я переконаний, що це за порушення карантинних обмежень, адже «червона» зона забороняє роботу навчальних і дошкільних навчальних закладів. Це чітко прописано у Постанові. Не ми формували ці обмеження.
Ми, як орган виконавчої влади, мусимо стежити за дотриманням карантинних обмежень, намагаємося попереджати, а в іншому випадку – збираємо доказову базу і направляємо матеріали до суду.
Поліція не є каральним органом. Ми не штрафуємо нікого. Ми тільки фіксуємо порушення, а в подальшому суд уже приймає те чи інше рішення.
- А чи можна працювати у «червоній» зоні ресторанам, кафе, магазинам?
- Відповідно до тих обмежень, які є, там чітко прописана категорія закладів, які не мають права працювати. Власне, за дотриманням цих обмежень стежить національна поліція. Ми розуміємо, що підприємці, які вклали гроші у свій товар, залишаються обділені тим доходом, який дає їм можливість вижити. У цих випадках ми по людські входимо в ситуацію, але коли нас не чують, не розуміють, то мусимо вдаватися до крайнощів – фіксувати і передавати до суду матеріали. Далі – суд приймає рішення.
- Яким чином зараз контролюєте дотримання епідемічних норм?
- Є створена спільна мобільна група, до якої входять і представники патрульної поліції, і поліцейські Головного управління Нацполіції, і представники органів місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби. Вони ходять у спільних патрулях і перевіряють.
Читайте ще: Думка дня: Олег Йосипів про пішоходів-порушників
- Як ставитеся до анонсованого Василем Проданом створення муніципальної поліції?
- Ми не знаємо, як це відбуватиметься насправді. Муніципальна поліція не входить до складу Національної поліції України. Це орган місцевого самоврядування. У більшій мірі їхні функціональні обов`язки не будуть перетинатися з тими функціями і обов`язками, які покладені на Національну поліцію України.
Переконаний, що якщо буде створений такий підрозділ, ми спільно наведемо лад.
- То що скажете: наша патрульна поліція – з народом?
- Аякже! Ми з людьми! Ми служимо для людей! Ми несемо службу для того, щоб людям було безпечніше проводити час з рідними, з друзями, залишати транспортні засоби. Патрульна поліція виконує свої обов`язки для комфортного, безпечного життя людей.
Дивіться нас на YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами