- Незабаром розпочнеться новий театральний сезон. Як готуєтеся до нього?
- Ми скучили за глядачем, а глядач скучив за нами.
Цього року відзначаємо три важливих дати: 90-ий театральний сезон, 115-річчя нашого архітектурного ансамблю театру та мав би відбутися 15-ий фестиваль комедій «Золоті оплески Буковини». Чому мав би відбутися, тому що ми прийняли рішення цьогоріч відмінити фестиваль. Річ у тім, що зал може бути заповнений на 50% - така умова роботи театру на період карантину. Ми затвердили посадковий план залу. За білетеною книжкою у нас є 730 місць, тож продаємо квитки на 350 з них. Тобто на 50% від загальної кількості. Фестиваль «Золоті оплески» завжди проводимо за кошти, вилучені з продажу квитків. На жаль, із такою наповненістю залу, організувати фестиваль немає змоги.
- Як це вплине на дохід театру?
- Дуже вплине. Фактично, наш дохід складатиме 50%. Це за умови, якщо половина залу буде заповнена.
Але при цьому ми не плануємо піднімати ціни на квитки. Платіжоспроможність чернівецького глядача наразі невисока, всі ми вже пів року живемо в умовах карантину, багато людей залишилися без роботи.
А на відкриття сезону готуємо прем`єру – музичну комедію «Тітонька на мільйон», яку, власне, планували грати на фестивалі комедій «Золоті оплески Буковини».
А далі, звісно, плануємо готувати вистави для дітей на новорічно-різдвяні свята.
Хочемо також підготувати пластичну виставу без слів. До Нового року плануємо її випустити.
Також є вистава, прем`єра якої мала відбутися у березні, але цьому завадив карантин, - «Подорожі з Ангелом». Ми її показали тільки колективу театру.
До Міжнародного дня театру ми готували велику театралізовану композицію. Думаю, її теж зможе побачити глядач.
- Як узагалі пережили карантин і відсутність вистав та гастролей?
- Театр зазнав збитків, бо в нас мало відбутися дуже багато оренд, концертів, приїзду багатьох колективів. За приблизними підрахунком ми втратили близько 2,5 млн. грн. Це для нас величезна сума. Ми планували за ці кошти створити малу сцену у приміщенні на вулиці Лесі Українки, 9, де наші творчо-виробничі цехи. Виконали там дренажні роботи, навели лад у підвалі. А далі – не маємо коштів. Бо планували все виконувати за власні гроші.
Дякуючи місцевій владі, всі працівники та актори театру впродовж карантину отримували середньомісячну зарплату. Завдяки цьому нам вдалося зберегти акторський склад. Звільнилася лише одна дівчина, яка змінила місце проживання.
Водночас, прийняли одного молодого актора. Його починаємо вводити у вистави.
Читайте ще: Думка дня: Людмила Скрипка про підготовку до нового театрального сезону
- Які господарчі проблеми найближчим часом необхідно вирішити театру? Чи є на це кошти?
- Минулого року нам виділили кошти, за які вдалося замінила всі віконні рами по периметру театру. Хоча тих 4 млн. грн.., які були виділені, на все не вистачило, фірма все ж виконала всі роботи.
Тепер необхідно якомога швидше заробити відкоси – на це потрібно кошти. Якщо цього не зробити – прийдуть у непридатність віконні рами, буде холодно в театрі. І попередні роботи знівелюються.
Ми своїми силами за час карантину зробили профілактичні роботи звукового та освітлювального обладнання.
- Восени ви планують концерт на площі з нагоди річниці будівлі театру. Чи можете привідкрийте якісь подробиці?
- Будемо говорити про будівлю, про її засновників і про те, як себе відчуває творчий колективі у такій золотій залі Буковини - Чернівецькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.О. Кобилянської.
Продемонструємо також концерт, який готували до Міжнародного дня театру.
- Юрію Михайловичу, ви виконуєте не лише адміністративну роботу,а й граєте на сцені. Яка ваша улюблена роль?
- Без сумніву – Івоніка, «Земля». Я родом з села, я цього не стидаюся, я відчуваю цю роботу. Мало того, в умовах тієї законодавчої системи, яку нам пропонують, по особливому розумію, що таке своя земля.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами