- Сергію, ви очолили виконавчий комітет міської ради. Як почуваєтеся на цій посаді?
- У перші місяці було трохи тяжко. Необхідно було зрозуміти всі тонкощі і особливості роботи, налагодити комунікацію з усіма відповідними відділами та управліннями, які безпосередньо підпорядковані мені, комунікацію мером, його заступниками, секретарем міської ради. Але наразі вже звик до нової посади.
- Одна з перших резонансних ініціатив виконкому нового складу – розпродаж автівок міської ради. «З молотка» пішов «мерський» Mersedes. Які ще автівки продані?
- Ця ініціатива виникла у січні цього року. Ми вирішили, що заступники і керівництво міста не будуть використовувати службові авто для своїх потреб. Таким чином, зараз ні за мером, ні за заступниками, ні за секретарями немає закріпленого автотранспорту. Залишився лише службовий транспорт за окремими департаментами і черговий транспорт, який є на балансі міської ради.
Коли я прийшов на посаду секретаря, на балансі було 27 машин. Ми вирішили, що в такій кількості транспорту немає потреби, тому що потрібно витрачати бюджетні кошти на утримання штату, обслуговування авто, пальне. Тому ми вирішили відмовитися від нього і продати частину машин. А ще частину – передали комунальним підприємствам, яким цей транспорт необхідний для виконання роботи. Зокрема, авто отримали «Спецкомунтранс», «АДС-80», «Містосервіс».
Ідея з торгами виникла одразу, щоб все було публічно і прозоро. Виставили 5 машин, 2 з яких продали «з молотка». Ціна на «мерський» Mersedes стартувала з 102 тисяч, а вторгували за нього 229 тисяч гривень.
Також ми продали Geely – за 65 тисяч гривень.
Автомобіль ВАЗ, який не продали, передаємо «Містосервісу».
І ще BMW та Opel знову виставлятимемо на торги.
- Чим зараз користується мер, заступники?
- Мер, заступники, секретарі – всі ми їздимо на власному транспорті. При цьому ніякого відшкодування на пальне чи амортизацію з бюджету міста ми не беремо.
- Ще одна резонансна тема – встановлення турнікету на вході до Ратуші. На сесії деякі депутати намагалися ініціювати його демонтаж, але не вистачило голосів. Власне, від чого захищаються чиновники? І за які кошти турнікет встановили?
- Це було на вимогу СБУ та Нацполіції. Наприкінці квітня були проведені антитерористичні навчання, за результатами яких спецслужби зауважили, що у Чернівцях занадто легкий доступ до міської ради. А це - об`єкт місцевого самоврядування, який мав би пильніше охоронятися. Тому нам рекомендували встановити турнікет, який зможе зупинити людину, щоби вона повідомила охоронцю, куди вона йде і з якою метою.
Зараз багато хто говорить, що в міській раді збільшилася кількість охоронців. Насправді, охоронців залишилася та сама кількість, яка була: один охоронець і один представник Державної служби охорони.
Турнікет встановили не за бюджетні кошти, а за наші власні. Грубо кажучи, ми скинулися.
- У Чернівцях має запрацювати система автоматизованого паркування. Розкажіть про неї. Коли вона запрацює?
- Система автоматизованого паркування дозволить упорядкувати паркувальну діяльність у місті. Оплатити за паркову можна буде як готівкою, так і через картку. Буде створений електронний кабінет, у якому буде прописано час, на який припарковане авто, коли він закінчиться, за потреби - в електронному режимі можна його продовжити. Звісно, це все унормує ту вакханалію, що зараз відбувається з паркуванням.
З 1 липня система вже почала функціонувати, але в повній мірі буде запущена з 1 вересня.
- Виконавчий комітет міської ради ухвалив рішення про підвищення ціни на централізоване теплопостачання у Чернівцях майже на 70%. Чи могло місто відмовитися від такого рішення?
- Я розумію, що підняття тарифів – це дуже непопулярна річ і неабияке навантаження на суспільство. Але треба розуміти, що безкоштовний сир – тільки у мишоловці. І дешеве опалення потім падає на плечі всього міського бюджету.
Люди, які не мають можливості сплачувати повну суму за опалення, мають такий допоміжний механізм як субсидії. Тобто ці верстви населення мають бути захищені. А ті, хто отримують достатній прибуток, мають сплачувати за опалення за повним тарифом, бо це є недешева послуга.
Ми маємо іти на модернізацію всієї системи теплопостачання в місті. На жаль, за останні роки це була велика проблема. Навіть НКРЄКП, яке регулює ціни, у 2018 році настільки не витримувало невиконання нашим «Теплокомуненерго» всіх зобов’язань, що забрало у них сертифікат і відмовилося від співпраці. Тож різниця тарифу стала проблемою міської ради. Відтоді підприємство почало накопичувати борги.
У нас зараз більше 200 млн. грн. – це борги МКП. І вони тягнуть за собою й інші борги. Наприклад, за минулий рік МКП отримало 23 млн. грн. штрафів і пені за те, що не встигли сплатити за газ. Ці кошти ми зараз повинні віддати.
Нам також потрібно заплатити за газ, який за останній рік зріс більш ніж у 1,5 рази. Така ж ситуація з електроенергією. Зросла і мінімальна зарплата.
Теплокомуненерго має розвиватися в системі економії ресурсів. А наразі перевитрати колосальні. На сьогодні ж уже є інвестори, готові вкладати у модернізацію і змінювати ситуацію на МКП, таким чином, зменшувати витрату енергоресурсів.
Залишати стару ціну і перекладати витрати на бюджет – це популізм, який призводить до краху міського бюджету.
- Чи не думаєте про те, що наступного опалювального сезону різко зменшиться оплата за тепло, адже рахунки будуть «космічні»?
- Як показує практика, люди, які отримують субсидію, завжди оплачують послугу. Так само люди, які відповідально оплачують, після підняття ціни продовжують це робити.
Зазвичай не оплачує верства населення, яка стабільно не сплачує ні за електроенергію, ні за воду – ні за що. Шкода, що теплокомуненерго за борги не може відключити конкретну квартиру. Але будемо про це думати.
- А як щодо ціни на проїзд у маршрутках? Перевізники неодноразово зверталися до вас і до міського голови з цього приводу. Нарікають, що в умовах спецперевезень суттєво недоотримують кошти. Чи чекати підвищення ціни у маршрутках Чернівців?
- Я категорично проти подорожчання проїзду в маршрутках. Зараз проїзд коштує 7 гривень, але далеко не всі перевізники відповідально виконують всі умови договору: не дотримуються інтервалів руху, перевозять пасажирів не тільки на сидячих місцях.
Я сам користуюся громадським транспортом і бачу, як вони курсують: і стоячих беруть, і зменшують кількість транспорту на маршруті. Зокрема, 11, 12, 5, 13-й – ці маршрути дуже часто їздять меншою кількістю маршруток. Новостворений департамент транспорту за це візьметься дуже жорстко.
Також я говорив з керівником ЧТУ про не зовсім належну роботу тролейбусних маршрутів, зокрема, 3-го. Він чомусь у Чернівцях найпроблемніший: і за якістю перевезення, і за кількістю тролейбусів на маршруті.
Ми зараз сприяємо тому, щоби більшість проплат відбувалося саме електронних – з телефону, з банківської картки. Таким чином, можна буде контролювати перевізників, пасажиропотік.
Я вважаю, що валідатори мають бути встановлені і у маршрутках, не лише в тролейбусах. Приватні перевізники наразі дуже проти цього. Адже саме завдяки безконтрольності мають змогу «педалювати» питання підвищення тарифу на проїзд.
Переконаний, поки не буде вирішене питання електронних проплат за проїзд і електронного підрахунку кількості пасажирів, піднімати ціну на проїзд ми не будемо.
- Сергію, ви неодноразово піднімали питання про припинення руху вулицю Кобилянською, яка є пішохідною. Чому досі не вдається вирішити це раз і назавжди?
- Ще у березні я зробив інформаційний запит до департаменту ЖКГ з цього питання. Виявилося, що стовпчики, які обмежували рух, поламані. На їх ремонт потрібно 660 тис. грн. У бюджеті на це коштів закладено не було. Тому ці гроші ми будемо закладати у бюджет наступного року.
На жаль, люди вандально ставляться до тимчасових обмежувачів. День-два – і їх ламають. Тому я так розумію, тільки коли будуть встановлені нові стаціонарні стовпчики, рух Кобилянською зупиниться.
- З вами нещодавно сталася прикрість: ваша сторінка у Фейсбук була зламана і нібито від вас друзі отримували листи із проханням позичити гроші. Знаю, що дехто дійсно подумав, що писали ви, і перекидав гроші на картку злодіїв. Чи багато таких? Чи зверталися ви з цього питання до поліції? І власне,що ж із тими грошима?
- Мені друзі кажуть: «Це, мабуть, перевірка на те, як до тебе ставляться інші». Біда в тому, що семеро людей не передзвонили мені, а одразу скинули гроші. А близько 50-ти - передзвонили до мене перш, ніж скидати.
Частину грошей людям, які потрапили на «гачок» шахраїв, я відшкодував. Я звернувся до СБУ і поліції. Мені дали інформацію, що аферу провернула людина, яка відбуває покарання у тюрмі Сумської області. Слідство триває.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами