- У поліції охорони зараз – гарячий час. Адже у період відпусток, як правило, стається більше крадіжок. Розкажіть, чи дійсно зростає кількість крадіжок, зокрема, у будинках та квартирах під час літніх відпусток?
- Дійсно, коли люди влітку їдуть на відпочинок, на море, зловмисники цим користуються. Вони проводять попередньо розвідку, і в те помешкання, яке залишене без нагляду, проникають і здійснюють крадіжки.
Узагалі, за статистикою, у літній період кількість крадіжок зростає. Хоча і протягом року крадіжки, на жаль, постійно є.
- Розкажіть, чи можуть власники якимось чином самі спровокувати грабіжників?
- Перша провокація – це легка доступність помешкання. А друге – буковинці, їдучи у відпустку, виставляють у соцмережі гарні фото. Однозначна порада: фото виставляти тільки після повернення з відпустки. Бо сучасні грабіжники також користуються гаджетами і в соцмережах відслідковують своїх потенційних жертв.
- Порадьте, як захистити себе і своє майно, коли їдеш відпочивати?
- Поліція охорони надає послуги щодо охорони будь-якого помешкання будь-якої форми власності. А що стосується літніх відпусток, на сьогодні управління поліції охорони надає послугу короткострокового договору. Ми можемо говорити про один день охорони будь-якого приміщення, про тиждень, про місяць. Якщо людині це цікаво, вона може звернутися до нас, ми укладаємо договір і гарантуємо, що протягом певного проміжку часу приміщення буде під нашої цілодобовою охороною.
- А є якісь практичні поради, окрім того, що можна звернутися до вас і замовити професійну охорону?
- Можна встановлювати додаткові решітки, металеві потужні двері, замки з різними специфічними системами. Але все-таки охоронна сигналізація є надійнішою.
Є ще один момент: раджу спілкуватися, товаришувати із сусідами, щоби вони час від часу наглядали за квартирою, поки ви у відпустці. Тому що зловмисники, як правило, проводять розвідку, ніхто не проникає у перші двері, які побачив. Вони будуть ходити раз-два-три, щоб зрозуміти, чи можна потрапити туди, як і за скільки часу можна відкрити замки на вхідних дверях. І тільки після того, як зловмисник переконується, що житло – легкодоступне, він до нього проникає.
- Чи виправдовує себе охоронна сигналізація?
- Виправдовує. Я сам є замовником послуг поліції охорони з 2007 року. І я абсолютно спокійний за своє майно. Щільність груп реагування, яка покриває не тільки місто Чернівці, а й область, дозволяє нам дуже швидко реагувати на повідомлення з того чи іншого об’єкта.
Від початку 2021 року до сьогодні жодної крадіжки з наших об’єктів не було. Хоча спроб проникнення було багато. І багатьох зловмисників, які намагалися здійснити крадіжку, ми затримали.
- У який термін після виклику поліція охорони має прибути на виклик?
- До 3-х хвилин. У Чернівцях, наприклад, цілодобово працюють 4 групи реагування. 10 груп працюють по території області. Якщо цього недостатньо, нам на допомогу йде управління патрульної поліції, головне управління Нацполіції, групи реагування територіальних підрозділів, бо ми перебуваємо в єдиній системі дислокації. Оператор ситуаційного центру бачить, який наряд ближчий до спрацьованого об’єкту, – і той виїжджає. Замовник повинен розуміти: уклавши договір з поліцією охорони, він уклав договір із поліцією в цілому.
Читайте ще: Не мають права на помилку: як працюють вибухотехніки у Чернівцях
- До яких хитрощів нині вдаються крадії і на що варто звертати увагу, щоб захистити своє майно?
- Хитрощі різні. Головне для них – переконатися, що вони безперешкодно зайдуть на об’єкт і так само безперешкодно звідти вийдуть. Зокрема, вони ставлять візитки, приклеюють волосини, пишуть хрестики, дивляться у поштову скриньку, чи забирають кореспонденцію.
Якщо житло легкодоступне – це є вірогідним об’єктом посягання для злодіїв.
- Як це – приклеюють волосинку?
- Між дверима і рамою проклеюють волосинку, щоб розуміти: відчинялися двері чи ні. Те саме – із сірником. Методів у них багато. Або ж приходять, представляються представниками ЖРЕПів, газових служб, електропостачання: відкрили – значить господарі вдома, не відкрили – значить вдома нікого немає, можуть проникнути.
- Знаю, що в Чернівцях діє соціальний проект «Кнопка термінового виклику поліції». Де саме у громадських місцях встановлена така кнопка і яким чином вона працює?
- Кнопок досить багато у Чернівцях. Вони знаходяться там, де є потужний трафік громадян. І якщо людина розуміє, що є загроза її життю чи здоров’ю, що скоюють злочин, може цією кнопкою скористатися.
«Кнопки термінового виклику поліції» знаходяться, як правило, у приміщеннях із відповідними наліпками, що сповіщають про це. Наліпки розміщені на вході чи на дверях цього приміщення.
Ми планували встановити такі кнопки на тролейбусних зупинках, у дворах, біля гіпермаркетів. Але, на жаль, їх ламають. Саме тому ми їх встановили у приміщеннях. Це може бути магазин, державне чи комунальне приміщення. Там, де людина бачить наліпку «Терміновий виклик працівників поліції», значить там є оця кнопка.
Прибуття на цей виклик – до 3 хвилин. І це є бойовий виклик. Тобто після того, як він спрацював, якщо людина телефонує і каже, що все гаразд, кнопку натисли випадково, ми все одно виїжджаємо, бо допускаємо, що людина під примусом. Тобто хтось її змушує телефонувати і казати: «Не їдьте, у нас все добре».
Багато таких кнопок є у приватних промешканнях.
- Якщо це дійсно випадковість, наприклад, погралася дитина, штраф за виклик без потреби передбачений?
- Немає ніякого штрафів. Ми проводимо інструктаж, розповідаємо, як користуватися цією кнопкою.
- Чи популярною серед буковинців є послуга тілоохоронця? Якщо не секрет, хто найчастіше нею користується?
- На жаль, на Буковині мало користуються цією послугою. Але найчастіше наймають тіло охоронців політики, бізнесмени.
У нас є невеличкий підрозділ, який надає такий вид послуг. Окрім того, ми приймали участь у всеукраїнських змаганнях тіло охоронців. І виступили достойно.
- Розкажіть про випадок з вашої роботи, який найбільше запам`ятався?
- Багато років тому, коли я тільки прийшов служити у даний підрозділ, нас викликали на об’єкт. Прибувши туди, ми не могли зрозуміти, чому не спрацювала охоронна сигналізація. А виявилося, зловмисник зрозумів, де є зона не покриття датчиками, і так потрапив усередину. Відтоді усі приміщення, які ми охороняємо, повністю покриті датчиками і охоронною сигналізацією.
- Як ви захищаєте свою сім’ю? Маєте вдома «тривожну кнопку»?
- Я маю вдома і охоронну сигналізацію, і «тривожну кнопку». Окрім того, маю «набір джентльмена» - я є власником зброї. Головне – не перевищити міри дозволеної оборони.
Дивіться нас на YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами