- Як прийняли рішення поборотися за посаду директора кіномистецького центру імені Івана Миколайчука і чи очікували, що переможете у конкурсі?
- Ні до прийняття рішення, ні після я не розцінював це як змагання. Радше – як свою внутрішню боротьбу: чи я вже готовий, чи дозрів до того, щоб взяти таку відповідальність на себе. Усвідомив, що зараз саме той момент, коли варто вийти з-за куліс на аванс-сцену, взяти на себе відповідальність. Мене підтримали люди з мого творчого і близького оточення. Я зрозумів, що хочу і можу. Робота над програмою лише підтвердила це. Власне, все це призвело до того, що зараз я тут.
Я це розглядав і як мій важливий проект, і як проект важливий для громади, для суспільства.
- Коли брали участь у конкурсі, то пропонували свій погляд – як має розвиватися кіномистецький центр. То яким же ви його бачите?
- У своїй програмі я спробував сконцентрувати в цьому просторі ті ідеї, які є найбільш затребуваними саме на цю мить у суспільстві. Цей простір здався мені тим місцем, де потрібно активізувати все це навколо однієї цілі. Мені здається, Іван Миколайчук, як культурно-мистецька постать, - це саме те, навколо чого потрібно «закручувати» діяльність центру. Запити, які я чув від суспільства, стосувалися того, аби якомога ширше охопити культурну діяльність. Але якщо всього взяти по-трішечки, ми могли би упустити щось головне. І цим головним для мене здався саме кінематограф і постать Миколайчука. Тепер саме довкола цього ми підтягуємо інші напрямки мистецького, культурного руху.
У нас передбачається освітньо-розвивальна програма з долученням дітей шкільного віку. Але це не будуть просто різношарові напрямки з розвитку дитини і її здібностей. Все це буде працювати на єдину концепцію школи кіно. Впродовж навчання кожен для себе знайде те, що його найбільше цікавить: чи акторство, чи монтаж, чи пошиття костюму. Розвиваючись у всіх цих напрямках, потім усі разом, єдиною командою, зможемо створювати кінцевий результат – короткометражні фільми на базі нашого центру. Думаю, це найкращий приклад того, як ідея збирає навколо себе всі завдання.
Також тут буде діяти Іван-hub – серце нашої установи. Тут відбуватимуться саме ті культурні процеси, які надаватимуть ритм життя установі. Це будуть різнопланові заходи, але всі вони так чи інакше працюватимуть на нашу загальну концепцію.
У нас тут буде стаціонарна кава, co-working і мала сцена-трансформер.
- Чи буде кіномистецький центр конкурувати з єдиним комунальним кінотеатром «Чернівці», чи ви плануєте демонструвати зовсім інші фільми?
- Ні, в жодному разі не йдеться про конкуренцію. Наша установа має свою ціль і, я гадаю, ми навіть певним чином зможемо доповнювати один одного.
Згідно нашої концепції, у нас будуть дні кіно. Але працювати у повноцінному режимі кінотеатру ми не маємо технічної можливості. Хочемо, щоби опція кінопоказу у нас залишилася. Але ми будемо виробляти таку концепцію, щоб тут відбувалися цінні покази, варті додаткових обговорень, зустрічей, аналізу, культурних вечірок. Тобто фільм і попкорн – це не про культурно-мистецький центр імені І.Миколайчука.
- 15 червня планується урочисте відкриття. Це відбудеться у День народження Івана Миколайчука. Які заходи плануєте?
- Театралізоване дійство Миколайчук-open стартуватиме о15:00. Все розпочнеться перед будівлею центру. Ми долучаємо до цього мім-театр з Івано-Франківська «IF», у них чудовий досвід у закладах міжнародного рівня. Вони представлятимуть персонажів з фільмів Івана Миколайчука у жанрах живих скульптур: і Фабіан з цапом, і Іван з «Тіней забутих предків», і козаки…
А вже безпосередньо у кімнаті-музеї творчості Івана Миколайчука ми організуємо тематичну інсталяцію.
В Іван-hub ми плануємо публічну дискусію «Вавилон ХХІ».
Усі ці заходи будуть організовані і онлайн, і офлайн, щоб максимально розширити аудиторію.
У залі кіно у нас запланований невеликий театралізований концерт. А після того, родзинкою, буде показ фільму «Вавилон ХХІ», який цього року є дуже актуальним. Саме цим фільмом відкривають кінофестиваль «Молодість».
- Чи вистачить бюджетного фінансування кіномистецького центру? Особливо зраз, в умовах пандемії? І чи плануєте самостійно заробляти гроші?
- Центр зможе і мусить самостійно заробляти. Звісно, для цього потрібно закласти підґрунтя, організувати весь процес. Ми будемо надавати також платні послуги, які стосуватимуться і безпосередньо самого простору, і кіношколи. Але культурний центр Миколайчука не можна розглядати виключно як установу, націлену на заробляння грошей. У нас є ще наша місія, яка потребує великого ресурсу. Тому, думаю, буде баланс: підтримка влади і нашої діяльності.
Ми не націлені бути дотаційною установою, а навпаки – успішним місцем, яке доведе, що навіть у цих реаліях можна дати собі раду. Принаймні, таке завдання стоїть переді мною, як керівником.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами