- Майже пів року минуло, як ви очолили Чернівецьку обласну раду. Розкажіть, чи очікувано для вас було те, що вас оберуть на цю посаду?
- Оскільки я відповідально ставлюся до тієї роботи, на яку претендую, і оскільки мене рекомендувала ціла фракція, для мене це було дуже відповідально. Я усвідомлював, куди я йду.
- Розкажіть про ваш управлінський досвід до цього.
- Почав я свою трудову діяльність на посаді різноробочого у сільськогосподарському кооперативі ще до навчання у Подільській аграрно-технічній академії. Потім було власне навчання, після якого – робота у сільськогосподарському кооперативі Сокирянського району.
Потім я пройшов співбесіду і був зарахований до Сокирянської об’єднаної державної податкової інспекції. Там пропрацював близько 2-х років. Після цього вдало пройшов співбесіду і був зарахований до контрольно-ревізійного управління Міністерства соціальної політики України в Києві. Там теж близько 2-х років пропрацював і після цього мене було рекомендовано і призначено на посаду заступника голови Сокирянської районної державної адміністрації. Був депутатом одного скликання районної ради.
Далі були другі місцеві вибори, я знову був обраний депутатом від свого села, і був обраний на посаду заступника голови Сокирянської районної ради. Це було у жовтні 2015 року, пропрацював до січня 2020 року. А в січні 2020 року був призначений на посаду заступника голови Чернівецької ОДА, де пропрацював до 18 грудня 2020 року.
- Ви були заступником голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука. Які у вас стосунки зараз?
- Зараза у нас нормальні робочі стосунки. По всіх питаннях, що стосуються діяльності органів місцевого самоврядування і виконавчої влади, ми з ним знаходимо відповідні точки дотику і взаєморозуміння для того, щоб рухатися вперед.
- Що вже вдалося зробити за цих майже пів року?
- У нас надзвичайно активна і прогресивна Чернівецька обласна рада VIII скликання, у мене освічені і фахові заступники. Голови комісій, мої заступники мають реальні ідеї для втілення. Мені надзвичайно комфортно працювати з цими людьми. Я думаю, ми з ними зможемо багато зробити.
Я не хочу давати оцінку нашим попередникам, але нам залишився у спадок великий пласт питань. Їх треба було розібрати, вирішити, чи вони актуальні, пропустити через засідання постійних комісій. Це об`ємна робота, яка була вкрай необхідна і з якою ми впоралися.
- Де працювати легше: у виконавчій чи законодавчій владі?
- Мені здається, це залежить від цілей, які людина перед собою ставить. Якщо людина ставить перед собою амбітні цілі і хоче реально щось змінити, то їй важко працювати на будь-якій посаді – чи це орган виконавчої, чи законодавчої влади. Для мене важко і там, і там. Тому що ти просто не можеш це не пропускати крізь себе. Разом з тим, є відповідні обов`язки, зобов`язання, які береш на себе перед виборцями, і іншого вибору немає.
- Ви провели своєрідний аудит підприємств комунальної власності. Які порушення виявили і що змінилося?
- Ми розпочали перевірку там, де до нас були відповідні сигнали. У комунальних підприємствах позалишалися прекрасні люди, які не мали надії, що колись розпочнуть свою роботу в новому форматі. Я вдячний, що вони і зберегли майно, і самі комунальні установи. Ми робимо зараз все, щоб їх відновити, щоб вони запрацювали і були не збитковими, а приносили прибуток в обласний бюджет.
Під час перевірок були виявлені і незаконні захоплення землі, і незаконні сервітути, і незаконні добудови, величезні заборгованості по заробітних платах. Також - відчуження майна, на нашу думку, по не зовсім законній процедурі, де вже є відповідні звернення до правоохоронних органів, судових інстанцій з тим, аби цю ситуацію відмотати назад і повернути те майно. Є приклад по вулиці Руській, 205А, де приміщення на території Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні було віддане в оренду, а орендну плату за нього навіть не платили. Земельну ділянку уже вивели і поділили. В процесі клопіткої і довгої роботи нам вдалося розірвати той договір оренди і ми, таким чином, змогли повернути 750 квадратів у комунальну власність. Там плануємо зробити дитячу поліклініку або одне з відділень обласної дитячої лікарні.
- У своєму звіті ви говорили про скасування незаконних розпоряджень та відновлення на посадах двох керівників комунальних підприємств. Про які підприємства йдеться і чи є ще подібні випадки?
- Таких випадків є набагато більше. Узагалі, кадрові питання я відвожу в окрему сторону – це клопітка і відповідальна робота. Тому що це люди, а за керівниками стоять і колективи. Коли ми прийшли до влади, у нас не було призначено з різних причин більше 30 керівників комунальних підприємств. Люди, які виконують обов`язки, не знають, на чому стоять, як буде реорганізований їх заклад тощо. Де-юре ти керівник, а де-факто ти не можеш приймати якихось управлінських рішень.
Ми проаналізували судові процеси. Я вважаю, що більшість із них можна було взагалі уникнути завдяки правильним розпорядчим рішенням. Є випадки, де люди незаконно були відсторонені – це Магальський обласний дитячий інтернат і це дирекція з обслуговування майна Чернівецької обласної ради. Коли ми підняли розпорядження, там просто був лист з ОДА, яким попросили відсторонити керівника на період перевірки у зв’язку з тим, що надходить багато скарг. Коли почали розбиратися, виявилося, ніяких скарг нема. Я прийняв єдине правильне рішення – повідновлював людей на роботу.
- По яким підприємствам ще триває ця кадрова робота?
- Судових процесів у нас дуже багато. По Чернівецькій обласній клінічній лікарні є ще суди, по онкоцентру суди, по дитячій лікарні у зв’язку з переведення гендиректора на заступника є вакансія, у зв`язку з нашумівшою ситуацією по перинатальному центру – теж питання треба вирішувати, санаторій «Брусниця» не має керівника. Загалом, більше 30-ти підприємств не мають керівників.
Зараз відбуваються конкурси, щоб скрізь призначити повноцінного керівника. Не має значення, якої він політичної приналежності, де до цього працював, що про нього пишуть в Інтернеті. Це має бути фахова людина, яку сприйме колектив, і яка з першого дня не піде в «мінус», а покаже результат. У нас основна умова – це результат.
- На Буковині підприємці хочуть створити бізнес-хаб – відкритий простір для генерування ідей на підтримку громад, залучення інвестицій та діалогу між бізнесом та владою. Як ставитеся до цієї ідеї?
- Я надзвичайно позитивно ставлюся до цього. Підприємці – це, я вважаю, героїчні люди, які у різні часи життя країни і області брали на себе відповідальність. Бо підприємницька діяльність – це ризик: ти береш собі на плечі відповідальність і за чужі сім`ї, за людей, які працюють на підприємстві. Тому я на боці підприємців і допомагатиму їм. Тим більше, ініціатива щодо створення бізнес-хабу пішла саме від них. Ми з цього приводу вже мали з ними дві зустрічі. Зараз шукаємо відповідне приміщення, де можна буде зробити бізнес-хаб – осередок, де зможуть збиратися, спілкуватися підприємці.
У нас є багато планів, ми хочемо провести форум, поспілкуватися про ті проблеми, які сьогодні найбільше турбують – і з представниками обленерго, і «Чернівцігазу». Ми готові бути таким майданчиком переговорів, який гарантуватиме виконання зобов`язань зі сторони держави. Це класна ідея і, я думаю, ми її точно реалізуємо.
- Вашого попередника на цій посаді звинувачують у вимаганні і отриманні хабаря у 180 тисяч доларів. Чи не було у вас за цей час якихось пропозицій щодо сприяння комусь у чомусь за якусь винагороду?
- Такі пропозиції, звичайно, поступають постійно, але в такій завуальованій, двозначній формі. Думаю, те кумівство, корупція, призначення, довідки за гроші – це все вже так набридло, цей баласт уже потрібно скинути. І ми це постійно декларуємо. Я особисто буду все робити для того, аби це викорінити.
Ті люди, які призначаються мною як виконуючі обов`язки або на керівні посади, перше, на чому я наголошую, - відсутність будь-яких проявів корупційної діяльності. Це такий маркер для оздоровлення населення від корупції.
Читайте ще: Нова автівка та квартира: що декларує голова Чернівецької облради
- Яка зарплата у голови Чернівецької облради?
- Зарплата у мене надзвичайно велика – 50-55 тисяч гривень. Коли я був заступником голови Чернівецької ОДА, я мав зарплату 20-25 тисяч. У мене весь сімейний бюджет був розписаний: частина – це кредит, частина – сім`я, покупки. Я намагаюся не звикати до того бюджету, який зараз є. У зв’язку з цим у нас дуже багато ідей, які я реалізую за власний рахунок: починаючи від «Вісника» і завершуючи вітальними листівками. Робимо також великі благодійні акції, які я не завжди афішую.
Я не маю можливості всю свою зарплату віддавати на благодійність, але, думаю, десь половина все ж іде.
- Коли є вільний час, як полюбляєте його проводити?
- Я дуже різнопланова людина. Люблю грати в шахи, кататися на водному мотоциклі. Але у зв’язку з роботою і з тим, що сім`я здебільшого проживає у Сокирянах, хобі у вільний час відходять на другий план, тому що хочеться вихідний провести з сім`єю.
У мене два сини – 3,5 та 8,5 рочків. Діти ростуть один раз і треба приділяти їм максимум вільного часу. У мене зараз це, на жаль, лише один день на тиждень.
Дивіться нас на YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами