Наталія Нечаєва-Юрійчук, політолог:
«Рішення про блокування Президентом Володимиром Зеленським каналів «112», «ZIK» та «NewsOne» очікуване й неочікуване водночас. Інформаційна діяльність названих каналів вже давно викликає запитання у аудиторії, оскільки антиукраїнські за своєю суттю меседжі стали регулярною практикою цих мовників. Згадаймо заяви колишнього міністра юстиції Олени Лукаш, в який йшлося про те, що РФ допомагає Донбасу, «так само, як і у нас тут сидять на вухах метрополія США, ЄС…» (пряма трансляція телеканалу ZIK від 11 червня 2020 року). І таких прикладів можна навести чимало: вже сьогодні можна прочитати чимало аналітичних матеріалів, в яких чітко презентується підривна діяльність згаданих каналів щодо нашої держави. Тому можу стверджувати, що дане рішення було давно очікуваним і бажаним, принаймні, для частини українського суспільства.
Читайте наші новини в Instagram
Також необхідність закриття подібних каналів анонсував і сам Президент В.Зеленський у своєму відомому інтерв’ю Станіславу Боклану у серпні 2019 року. Там він наголосив на тому, що «є великі питання, звідки … гроші на фінансування каналів», тим самим давши надію на подальші розслідування діяльності пана Медведчука, зокрема у медійній сфері. Щоправда наступні дії Президента продемонстрували зміну позиції щодо даного питання: знову ж таки повернемося до другої прес-конференції Зеленського, де представники цих каналів отримали акредитацію, у той час, як «Український тиждень», «Главком» та інші – ні. Більше того, канали отримали підтримку з боку уряду: заяви О. Арестовича (радника Офісу президента та спікера української делегації у Тристоронній контактній групі про те, що ці канали «є представниками українських ЗМІ, які працюють за законом» у грудні 2020 року, участь у проекті «Всеукраїнська школа онлайн» тощо, не зважаючи на активний спротив громадськості (наприклад, заява народної депутатки від фракції «Голос» Наталії Піпи) тощо.
Читайте також: Захистити народ від інформаційно-гібридного насилля: офіційна позиція Осачука щодо блокування телеканалів
Виникає питання: що ж змінилося? Наразі спостерігаємо цікаву ситуацію: падіння рейтингу В. Зеленського – складна соціально-економічна ситуація – «проблемна вакцинація» – вибори у США – перемога Джо Байдена – санкції проти О. Дубінського – виключення О. Дубінського зі складу фракції «Слуга народу» – форсована реформа СБУ – викриття анонімних телеграм-каналів, що ведуться з РФ – блокування «медведчуківських» каналів в Україні. Звісно, цей ланцюжок недосконалий і тут бракує чимало ланок. Однак переконана, що в плані інформаційної гігієни нам ще є над чим працювати – діяльність ще не одного мовника в Україні повинна бути приведена у відповідність до чинного законодавства».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами