Ірина Ісопенко, заступниця голови Чернівецької ОДА:
«Хочу з приємністю відмітити, що з першого вересня, у День знань ми усі розпочинаємо навчання за очною формою. Це завдяки тому, що усі ми перебуваємо у «зеленій» зоні карантину.
Цього року шкільний поріг вперше переступлять 10 тисяч 346 першокласників. Це хлопчики і дівчата, які зайдуть у нові просторі класи, підготовлені в рамках реформи Нової української школи - нові меблі, нові парти, нові засоби навчання. Безпосередньо матеріально-технічне забезпечення для вчителів перших класів - це є складова реформи Нової української школи і завершення першого етапу цієї реформи.
Наступного року ми перейдемо на другий етап реформи НУШ і будемо реалізовувати новий державний стандарт у п'ятих класах.
Також важливо те, що 7 тисяч першокурсників училищ технікумів і коледжів стали відсьогодні та відзавтра студентами. І це означає, що вони поєднали своє життя із професійним визначенням і здобуттям вищої освіти.
Протягом літнього періоду і з початку 2021 року вживалися усі необхідні заходи для підготовки закладів освіти до нового навчального року. Основними завданнями мали постати безперешкодний доступ до закладів освіти, безпечне освітнє середовище, новітня сучасна освітньо-матеріальна база.
Дивіться нас на YouTube
Цього року наша мережа дошкільних навчальних закладів поповнилася на дві установи. У вересні відчинуть двері два садочки - у селі Опришени та в селі Недобоївці. Показник охоплення дітей дошкільною освітою зріс на 200 місць. Це означає, що кожен маленький українець має право на рівний доступ до якісної дошкільної освіти.
Першого вересня також відчинять двері і нові заклади освіти, які реконструювали чи збудували. Зокрема, це Рідківська школа, Їжівська школа і школа у Горішніх Шерівцях. Це нові сучасні заклади освіти, де передбачений новий освітній простір, нове освітнє середовище, безпечне середовище, де створені умови для дітей, з особливими освітніми потребами, є наявні спортивні зали, їдальні із харчоблоками.
Реформа НУШ має хороше фінансове підгрунтя. Це означає, що держава і органи місцевого самоврядування інвестують на сьогодні гроші у дитину. Понад 280 мільйонів гривень ми отримали з державного бюджету на підготовку до нового навчального року. Частка цих грошей пішла на облаштування перших класів - це 533 перших класи у 380 школах на Буковині.
Маємо хороший показник і хороший результат для зміцнення профільної старшої школи. Цього року нам вдалося спільно закупити і облаштувати 39 кабінетів природничо-математичного циклу, а також 5 новеньких, сучасних STEM-лабораторій.
Вперше за історію незалежності ми маємо підтримку уряду в частині виділення додаткової субвенції на ноутбуки для вчителів. З метою якісної організації проведення дистанційного навчання. Цього року ми плануємо закупити 1450 ноутбуків для 171 закладу освіти. Це означає, що ці ноутбуки будуть передбачені для тих шкіл відповідно до формульного розрахунку розробленого МОН».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами