Ірина Смоляк, начальник відділу безпечності харчових продуктів і ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в Чернівецькій області:
«На чернівецьких ринках зараз торгують кавунами з Греції та Туреччини. У нас є 8 лабораторій ветсанекспертизи. Всі оснащені нітратомірами. Вони відкалібровані та справні. Фахівці щодня досліджують кавуни і дині. За нашою інформацією - не зафіксовано жодного перевищення нітратів.
Норма вмісту нітратів у кавунах - 60 мг/кг, для дині такий показник становить 90 мг/кг.
Наразі ми реєструємо показники на рівні 32 мг/кг для кавуна, а це удвічі менше допустимих норм, та 63 мг/кг для дині при нормі не вище 90.
Поки на ринках немає українських кавунів. А привізні не містять шкоди, там лише раніше фрукти достигли, а підприємці їх швиденько доставили нам. Хоча за словами тих, хто вже куштував ці ягоди – вони добрі, але смак - не дуже солодкий і ненасичений. Ми маємо розуміти, що сезон кавунів у нас – це серпень-вересень. Хоча, до речі, траплялося, що і у наших херсонських кавунах лаборанти фіксували надлишковий вміст нітратів у сезон продажів».
Кавуни на ринку не повинні лежати на підлозі (щоб уникнути попадання бруду в мікротріщини). Усі плоди мають зберігатися на спеціальних товарних полицях, в чистих контейнерах.
Краще уникати покупки розрізаного, тріснутого, пом’ятого або битого кавуна, в солодкій м’якоті ягоди мікроби поширюються особливо швидко (в тому числі і під закритими плівкою половинками).
Стиглий і вирощений в природних умовах (без зайвої підгодівлі) кавун дзвенить при постукуванні, а кінчик його буде сухим.
Цілий кавун можна опустити в ємність з водою (наприклад у ванну). Якщо кавун спливе, значить він якісний, а якщо піде на дно – то з нітратами.
Зріз чистого кавуна буде нерівним, з крупинками. Гладкий яскравий зріз свідчить про високий вміст нітратів.
Шматочок м’якоті кавуна можна опустити в чисту воду і залишити на 15 хвилин. Якщо вода лише помутніє від м’якоті – кавун хороший, а якщо забарвиться в яскравий рожевий або червоний колір – значить, кавун з нітратами.
Найбільше нітратів зберігається в шкірці плодів, тому не варто виїдати кавун до самої кірки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами