Сергій Бабчук, начальник пресслужби ГУ ДСНС України у Чернівецькій області:
«У холодну пору року потрібно бути особливо уважним усім громадянам, щоб не отримати обмороження чи переохолодження.
Наші новини є у Facebook
Слід пам’ятати про те, що ці неприємні відчуття можуть наступити навіть не при дуже низьких температурах, особливо враховуючи наш клімат і велику вологість. Тому взимку, збираючись на вулицю, потурбуйтеся, щоб ви були тепло одягнені, взуття повинно бути не тісним і швидко не промокати. Крім того, на вулиці потрібно закривати відкриті ділянки тіла – руки, обличчя, оскільки вони найбільше піддаються впливу холодної температури. Відповідно, треба носити шарф, рукавиці та шапку.
Також слід пам’ятати про те, що в жодному разі не можна вживати для зігрівання тіла алкоголь, не рекомендується також і курити на вулиці в холодну пору.
При перших ознаках переохолодження, обмороження – це побіління шкіри, потрібно негайно почати відповідні заходи, щоб зігрітися. Насамперед потрібно припинити дію холодного повітря і якомога швидше зайти у якесь приміщення – це може бути під’їзд будинку, будь-яке кафе тощо. Слід пам’ятати, що в холодну пору року також можна відвідати й пункти обігріву, які розташовані по всій області, їх є 268, а адреси можна знайти на нашому сайті.
Якщо ж ви вже перебуваєте вдома, то зігрітися можна такими простими методами – випити теплого чаю, пошкоджену ділянку тіла зігріти у ванночці з теплою водою впродовж приблизно 15 хв., поступово підіймаючи температуру води до 37-40 градусів. Після цього руки можна розтерти і сховати у теплу річ.
Якщо ж після ваших дій у пошкодженій ділянці тіла все одно відчувається біль, не відновлюється чуттєвість, негайно треба звернутися до медиків».
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами