Днями до національного природного парку «Хотинський» завітали волонтери міжнародної організації WWF (Всесвітнього фонду дикої природи) зі Львова та Одеси, для участі в розміщенні штучних нерестових гнізд в іхтіологічному заказнику місцевого значення «Дарабанське плесо», що нижче по течії Дністра від села Анадоли.
Молодь виявила бажання допомогти природі.
Штучні нерестові гнізда особливо актуальні в Дністровському водосховищі, бо тут навесні завжди сильно коливається рівень води. Відкладена на мілководді поблизу берега ікра, після швидкого падіння рівня води гине, що зменшує популяцію цінних видів риби. Для вирішення цієї проблеми якраз і встановлюються штучні нерестові гнізда. Їхня конструкція дуже проста: зрізані кущі, або хвойні гілки зв’язуються у вигляді довжелезного сніпка, а потім по всій його довжині чіпляються порожні пластикові пляшки (хоч якась користь з пластику для природи!), які будуть утримувати гніздо на плаву, а на кінцях прив’язуються каміння для стійкого положення конструкції на воді.
Після нехитрих робіт по «будуванню» гнізд, їх катером або човном відтягують на 15-20 метрів від берега і встановлюють паралельно до берегової лінії. Якщо рівень води знижується, то гніздо саме відпливає від берега, а якщо цього не сталося, то йому «допомагають» човном.
Окрім волонтерів та працівників НПП «Хотинський», активну участь в акції взяли працівники Чернівцірибохорони, які надали свій моторний човен для розміщення нерестових гнізд і допомагали їх зв’язувати, та члени громадської організації «Друзі Дністра».
Джерело та фото: "Хотинські вісті"
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами