Про вирощування равликів, приготування їжі з них та всі тонкощі такого невідомого для українців бізнесу журналісти Інформаційного агентства АСС дізналися у власниці ферми.
Власниця равликової ферми Марина Строїч розповіла нам, що ідея створити незвичний бізнес виникла ще давно.
«Спочатку сім’я не підтримувала мене, оскільки це було щось таке далеке і не зрозуміле. Але в минулому році я все-таки вмовила своїх, і ми поїхали на презентації та виставки за кордон. А тоді, вирішили всі разом – створюємо равликовий бізнес. Я з мамою займаюся господарськими питаннями, а чоловік та син - технічними», - каже Марина.
Розпочали із закупки маточного стада, облаштування інкубатора, парника, спеціального поля для «випасання» равликів.
Після того, як равлики відкладають ікру, її збирають, переміщують в горщики із землею спеціальної кислотності. За 12-14 днів равлики вилуплюються. Потім їх переносять у парник, де равлики харчуються спеціальною травою, їх підгодовують кормом та поливають водою. Коли мальки підростають, їх забирають на поле. Вдень вони сплять під спеціальними дощечками. Щовечора господарі ферми пробуджують равликів - поливають водою та годують спеціальним кормом.
Загалом увесь процес росту равликів триває до 5 місяців. Далі дорослих равликів вводять у сплячку. І вже через 5-7 днів перебування у сні – вони готові до споживання.
Равликове м’ясо – це 100%-ий білок, воно не має холестерину, багате на вітаміни, амінокислоти. Також це відомий афродизіак. Равликів корисно їсти вагітним жінкам та дітям. Равликова ікра за поживністю нагадує чорну. А равликовий слиз активно використовують у косметології – він створює ефект відбілювання на обличчі та моментально підтягує шкіру.
Власниця равликової ферми Марина готує начинений равлик по-бургундськи з філадельфією та горгонзолою, спагеті з равликами під грибним соусом.
«Постійно шукаю нові рецепти. Треба їхати за кордон, бо в Україні немає людей, які б у цьому розумілися».
Мама Марини Тетяна Василівна розповідає, равлики мають характерний запах землі, тому до них при готуванні додають часник, м’яту, базилік.
Найкраще равлики смакують з сиром та білим сухим вином.
Відвідати равликову ферму можуть усі охочі, розповідає Марина. Для гостей тут проводять цікаві екскурсії та частування.
«Буковинці можуть приїздити до нас. Все розкажемо та покажемо. За символічну плату ми пригощаємо наших гостей равликами, канапками з равликовою ікрою та подаємо келих вина».
Тих, хто цікавиться равликовою фермою, як бізнесом, Марина також запрошує в гості. Обіцяє поділитися досвідом та навіть навчити всьому, що треба знати у такому бізнесі.
«Равликові ферми – це безумовно прибутковий бізнес. Вкладені гроші можна повернути собі за досить короткий період. Але щоб вийти на достойний рівень та працювати з європейськими країнами на пряму й без посередників, фермерам потрібно об’єднуватись», - розповідає власниця равликової ферми.
Місце розташування: село Багна, Вижницький район
Телефон: 066 083 4686
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами