З початку року енергетики Буковини виявили 78 фактів крадіжок електроенергії. З них 10 випадків у непромисловому секторі (юридичні особи, торгівля, дрібний бізнес), а 68 – побутові споживачі.
Під час планових рейдів бригади електроенергетиків склали акти про порушення правил користування електричною енергією на загальну суму понад 653 тисячі гривень.
Задля «безкоштовного сиру» буковинці вдаються до найрізноманітніших хитрощів завдяки технічним засобам, додатковому під’єднанню до мережі, до лічильника сусіда тощо. Винахідливості споживачів лиш можна позаздрити, загалом назбирається з десяток способів украсти електроенергію. Причому попадаються на крадіжках представники різних верств населення, незалежно від статків чи становища у суспільстві.
Проте усі способи та намагання спожити електроенергію поза обліком відомі енергетикам. Енергопостачальна компанія має достатньо високотехнологічного обладнання, досвіду та напрацювань, щоб виявити найхитріші спроби безоплатного користування електроенергією.
Факти крадіжок електроенергії виявляють не лише під час рейдів, часто про них повідомляють сусіди та небайдужі люди.
Читати ще Понад 20 мільйонів гривень заборгували буковинці за електрику цьогоріч
Для споживачів такі спроби сумнівної економії зрештою коштують дорого. Фінансове відшкодування за крадіжку електроенергії може сягати десятків чи іноді сотень тисяч гривень. Адже штраф при виявленні факту крадіжки електроенергії нараховується за спеціальною формулою.
Вартість електричної енергії поза обліком розраховується відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією (затверджена постановою Національної комісії регулювання електроенергетики та комунальних послуг України).
Зверніть увагу!
Втручання в роботу приладів обліку чи використання електричної енергії поза обліком є порушенням Правил користування електричною енергією і кваліфікуються як «крадіжка». За такі протиправні дії порушнику доведеться відповідати.
Окрім фінансових санкцій, за виявленими фактами розкрадання електричної енергії передбачена й кримінальна відповідальність (згідно ст. 118-1 Кримінального кодексу України «Викрадення електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання», передбачено покарання у вигляді штрафу, виправних робіт або позбавлення волі на строк до трьох років).
Прес-служба АТ «Чернівціобленерго»
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами