Гаряча лінія, на яку всі охочі зможуть телефонувати і повідомляти про порушення щодо виборів, запрацювала у Чернівцях. Також додзвонювачам безкоштовно надаватимуть консультацію щодо виборчого законодавства. Поки що нововведення запровадили лишень у столиці Буковини та ініціатори не виключають, що воно пошириться й на інші міста України.
Надія Бабинська, представник громадянської мережі «Опора»: 099 010 65 51 Кожен виборець може телефонувати і повідомляти про порушення або ж звернутись по консультацію стосовно виборчого законодавства. Наприклад, людину цікавлять правила ведення агітації чи, можливо, кандидатів. Чи, можливо, інші речі, які стосуються виборчого процесу».
Представник громадянської мережі «Опора» Надія Бабинська розповідає про нововведення, яке допоможе зробити чергові вибори прозорішими. 4-ри довготермінових спостерігача наразі займаються моніторингом місцевих виборів в Чернівецькій області від громадянської мережі «Опора». І діляться першими спостереженнями. Попри те, що передвиборча агітація стартує на наступний день після реєстрації кандидатів у депутати чи голів місцевих рад, чимало представників політсил вже розпочали агітаційну кампанію. Окрім традиційних білбордів, дитячих майданчиків, ремонту під’їздів, знаходять нові, креативні підходи до своїх виборців.
Тарас Прокоп, координатор громадського спостереження за виборами в Чернівецькій області: «Цікавим є випадок в районі, те, що окремі політсили, зокрема кандидат, який має намір балотуватись до обласної ради, вони застосовували не просто грошову допомогу. А вони вдалися до підкупу виборців, надаючи послуги з адміністрування веб-сайту. Тобто це нова форма підкупу».
Спостерігачі зауважили, політичні партії не поспішали пропонувати своїх представників до виборчих комісій, як наслідок на Буковині процес виборів контролюватиме лишень 6 політпартій, це переважно парламентські, каже Надія Бабинська. Ускладнюватимуть процес виборів традиційні недопрацювання, як до прикладу, відсутність відповідного приміщення та необхідних технічних засобів.
Надія Бабиньска, представник громадянської мережі «Опора»: «Також варто зауважити, що в деяких виборчі комісії порушили терміни, зокрема проведення 1-го засідання, дуже багато комісій порушують принцип інформування. Тобто протоколи. Інші документи. які продукує виборча комісія, вони просто не вивішують на стендах чи інформаційних дошках, щоб інформувати виборця».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами