Газодимозахисна служба - це комплекс заходів, які проводять рятувальники, щоб погасити пожежу, врятувати людину та ліквідувати наслідки надзвичайної ситуації, пише Медіа агентство АСС.
«Розвиток науки та техніки зумовив різкий ріст використання небезпечних речовин у будівництві. А у випадку загоряння – всі ці токсини шкодять органам дихання та зору. Для цього була створена така служба. Вона є однією з головних у комплексі спеціальних служб ДСНС України. Газодимозахисниками є весь особовий склад, який залучається до ліквідації пожеж та аварійно-рятувальних робіт. Ці фахівці повинні не менше одного разу на місяць тренуватись в ізолюючих апаратах на чистому повітрі, а раз у квартал – у непридатному для дихання середовищі (теплодимокамері)», - розповідає Андрій Тодореску, начальник чергової зміни оперативно-координаційного штабу ДСНС у Чернівецькій області.
Отримуйте новини в Telegram
Тактична одиниця ГДЗС – це ланка у складі 3-5 осіб. Для безпечної роботи у непридатному для дихання середовищі кожен рятувальник повинен мати засоби зв’язку, рятівну мотузку, ліхтарик, страхувальний трос, рукавну лінію, шанцевий інструмент для відкривання дверей.
Під час роботи ланки на місці виставляють пост безпеки, де черговий по радіоканалу контролює та передає кожному пожежнику залишок часу для роботи з балоном.
До складу ГДЗС служби входять бази, контрольні пости, теплодимокамери, автомобілі та засоби індивідуального захисту.
На централізованій базі ГДЗС у бойовому розрахунку є обладнаний автомобіль, котрий має оперативно прибувати до місця виникнення надзвичайної ситуації і проводити заміну чи дозаправку балонів зі стисненим повітрям.
«У кожному гарнізоні для підвищення майстерності та психологічної підготовки є оснащені стаціонарні теплодимокамери. Там свої навички відпрацьовують наші бійці. А потім на практиці застосують уміння. Адже за останні три роки за допомогою газодимозахисної служби в області при гасінні пожеж врятували 65 осіб, з них 15 дітей. Також із застосуванням ланок ГДЗС за останні роки у регіоні в середньому гаситься близько 12% пожеж», - додав Андрій Тодореску.
Детальніше про це – дивіться у відео:
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами