Фото: МА АСС
У студії на питання ведучої відповідав чернівецький лікар-невролог Владислав Доцюк, який має вже близько 20 років стажу.
Як розповідає лікар, сьогодні люди звертаються до неврологів з головним болем, мігренями, коливаннями артеріального тиску, тривогами, погіршенням якості сну – ось це приблизний перелік того, що турбує пацієнтів.
Наші новини є у Facebook
Лікар додає, що такі звернення почастішали після повномасштабного вторгнення. У перехідні періоди, восени та навесні у лікарів-неврологів більшає пацієнтів, зазвичай відбувається сезонне загострення хвороб.
У переважній більшості головний біль пов’язаний з коливанням артеріального тиску. Мігрені – це більш специфічний біль, який турбує переважно жінок, у співвідношенні 5 до 1. Владислав Доцюк розповідає, що мігрені мають спадковий характер, гормонозалежні, пов’язані з фото- або фотофобією, коли є подразник. Мігрень має чіткий перелік симптомів.
Поширений серед пацієнтів головний біль напруги. Це постійний головний біль.
«Тут допоможе тепла вода на потилиці, масаж скроневого відділу. Випити просто стакан води, намагатись вчасно вживати їжу, щоб не падав рівень глюкози. Щодо гаджетів - не стільки на нас впливає пристрій, скільки та інформація, яку ми отримуємо за його допомогою», - радить лікар.
Існують певні фактори ризику, які є давно доведені. Перш за все – це коливання артеріального тиску. Третина населення світу має такі проблеми, зазначає невролог, проте не всі люди і приймають необхідні препарати, хіба ситуативно, зауважує лікар. Проте ліки, які вони приймають разово, - тимчасові та не досягають потрібної мети, не дають потрібного результату.
Лікар констатує, інсульти почастішали та «помолодшали».
Наразі до неврологів приходить велика кількість військових, як хлопців, так і дівчат. Часто вони звертаються до лікарів з побутовими аспектами, з питаннями соціалізації.
«Моральний аспект дуже впливає на цю категорію людей. Є програми реабілітації для військових. Держава потужно взяла напрям на реабілітацію», - зазначив лікар.
Також невролог відзначає, що наразі побільшало пацієнтів з травмами голови, які напряму пов’язані з війною: страждають і військові, і цивільні від вибухів.
Хвороби Альцгеймера та Паркінсона – хвороби вікові, старших людей, розповідає Владислав Доцюк. Хвороба Альцгеймера – дуже поширена у світі.
« У нас поки невелика кількість таких хворих, але це через те, що мало проводиться діагностика. Хвороба Паркінсона має іншу природу – це дефіцит нейромедіатора, який запускає процес руху», - розповів невролог.
Ці хвороби, на жаль, завжди прогресують і є невиліковними.
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами