Гендерне бюджетування – гроші для людей. Протягом року чернівецькі чиновники навчались , як розподіляти бюджетні кошти не на установи а згідно із потребами різних вікових чи соціальних груп.
Анжела Дякова, в.о. директора департаменту фінансів Чернівецької ОДА: Ми не замислювались, хто стоїть за тими коштами, які виділяються з бюджету на установи. В процесі гендерного аналізу, до групи, яка працювала протягом року, входили 11 людей. Спочатку для нас нічого не було зрозуміло, як для фінансистів. Як можна запланувати бюджет для різних категорій окремо. Але, навчаючись цілий рік ми побачили, що певні проблеми вже можуть бути усунені при складанні кошторису на 2017 рік.
Експерти проекту кажуть: під час виділення коштів з місцевих бюджетів на різні програми без гендерного бюджетування не обійтись. Інакше без фінансування можуть залишитись потреби інших соціальних груп. Для цього потрібний аналіз. У Чернівцях, зокрема, експерти вивчали програми фінансування спецшкіл та позашкілля. Виявилось, що спортивні секції відвідує понад 70 відсотків хлопчиків та лише трохи більше двадцяти відсотків дівчаток. У Києві вже почали працювати над цим.
Оксана Цюпа, національний експерт проекту «Гендерно-орієнтоване бюджетування»: Вже маємо гарний досвід у Києві, вони теж проводили аналіз в сфері дитячих спортивних шкіл, виявили, що 28 відсотків – це дівчатка, 70- це хлопці, і вже були відкриті нові секції з іншими видами спорту і так зросла кількість дівчаток. Гендерно орієнтоване бюджетування дозволяє це зробити і в центрі ставить людину. Чи це хлопчик-дівчинка, мешкає в селі чи місті. Їхні запити зовсім різні.
Гендерне бюджетування не вимагає додаткових витрат коштів, наголошують фахівці. Це звичайний аналіз потреб різних громадян і відповідно до цього перерозподіл бюджетних коштів на певні соціальні програми.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами