Прикордонні пропускні пункти у Чернівецькій області обіцяють добудувати до червня, 2018 року
Голова Чернівецької ОДА прокоментував журналістам Інформаційного агентства АСС заяви про призупинення фінансування ЄС модернізації міжнародних пунктів пропуску.
Олександр Фищук зазначив: наразі Харківський інститут проводить експертизу стосовно того, скільки було витрачено на модернізацію двох пунктів пропуску в Чернівецькій області. Тоді буде зрозуміло, скільки коштів доведеться повертати ЄС.
На завершення модернізації пунктів пропуску у державному бюджеті закладено 50 мільйонів гривень, повідомив О.Фищук.
Щодо пунктів пропуску Красноїльськ та Дяківці у Чернівецькій області, реально завершити їхню модернізацію до червня, 2018, пункти пропуску готові на 75 відсотків, сказав голова Чернівецької ОДА.
Але під загрозою опинився інший проект, що фінансується ЄС – це будівництво під’їзних шляхів до пунктів пропуску.
«Ми взагалі не є офіційними учасниками у цій справі. Це має добудовувати Державна фіскальна служба. Ці кошти є на рахунках ДФС у валюті. Є звідки повернути. Ми хочемо, щоб частину коштів все ж зарахували з огляду на проведені роботи на цих об’єктах. Коли Харківський інститут зробить експертизу, там буде зазначено, скільки коштів було витрачено. Не виключено, що взагалі нічого не потрібно буде повертати. Якщо наша сторона доведе, що витратили на об’єкти 2 мільйони 100 тисяч євро. Все- таки пункти пропуску будуть побудовані. Вони добудовуватимуться за кошти нашої держави. ЄС погодилась, що у разі виконання ваших обіцянок, пункти пропуску Дяківці-Красноїльськ, якщо пункти пропуску будуть добудовані і здані в експлуатацію до 30 червня 2018 року, ми залишаємо проект, і наступний проект на 4 мільйони євро на під’їзні шляхи», - заявив Олександр Фищук.
ЄС припинив фінансування розбудови та модернізації прикордонних пропускних пунктів з Україною. За інформацією агентства Reuters, європейці мають сумніви в здатності Києва проводити реформи. Проект з модернізації шести українських КПП на кордонах з Польщею, Угорщиною, Словаччиною і Румунією був заснований ще 2014 року. Проте жоден контрольно-пропускний пункт повністю не збудували, хоча ЄС надав 26 мільйонів євро, ідеться в сюжеті ТСН.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами