До поліції надходить все більше звернень про допомогу через шахрайство в Інтернеті чи з банківськими картками. Впродовж однієї доби поліцейські зафіксували три випадки шахрайства на Буковині.
Про черговий випадок шахрайства повідомила жителька Хотинського району.
Як повідомили у відділі комунікації ГУНП в Чернівецькій області, жінка мала намір придбати трактор через інтернет мережу, домовившись з псевдо-продавцем. За умови, що жінка впродовж декількох годин нарахує «продавцеві» 35 000 гривень, транспортний засіб вона отримає із доставкою додому. Але як тільки шахрай отримав гроші за товар на свій банківський рахунок, то зв’язок із ним ошукана втратила.
Читати ще: За два дні на майже 142 тисячі гривень: телефонні шахраї "працюють" за різними схемами
Слідчим відділенням поліції відкриті кримінальні провадження за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Інший випадок. Вдень 1 червня двоє чернівчан стали жертвами банківських шахраїв. Чоловікам зателефонували назвавшись працівниками «Ощадбанку» та запропонували налагодити функціонування карток. Внаслідок такого «сервісу» двоє чоловіків втратили більш ніж 15 000 гривень.
Як не потрапити на гачок шахраїв, каналу 24 розповів прогаміст. Інтернет-шахраї за допомогою "фішингових" сайтів навчились виманювати важливі дані про банківські картки."Фішинг" – у перекладі з англійської означає "рибалити". Шахраї таким чином "виловлюють" довірливих користувачів мережі. Мета таких сайтів – змусити користувача залишити реквізити своєї картки. Їм потрібен номер банківської картки, термін її дії та тризначний код безпеки зі зворотного боку.
На таких сайтах треба ввести логін і пароль. І всі дані через логін і пароль підуть в руки "фішерам". Після такого на екрані з’явиться повідомлення про тимчасову помилку, або взагалі відкриється справжній сайт,
– розповідає програміст Євген Докунін.
"Фішери" створюють сайти, які займаються оплатою будь-яких послуг за допомогою карти і інтернету.
Вам можуть запропонувати фальшивий сайт оплати комунальних послуг, або банку, чи сервісу, за допомогою якого можна перевести кошти з картки на карту,
– додає директор Української міжбанківської асоціації "ЕМА" Олександр Карпов.
Аби не потрапити на гачок "фішерів" програмісти закликають користувачів буди уважнішими.
Потрібно звертати увагу на ім’я домену. Всі сайти з онлайн-банкінгом використовують SSL. Тобто, захищене з'єднання. Також браузери показують значок замка на початку адреси. Це означає, що сайт має сертифікат,
– радить програміст.
За минулий рік в Україні кількість шахрайських ресурсів зросла майже у п'ять разів. Всі виявлені сайти-підробки потрапляють в чорний список, розміщений на сайті міжбанківської асоціації членів платіжних систем.
Бореться з ними і у Департаменті кіберполіції. Швидку перевірку підозрілого веб-ресурсу можна здійснити у них на сайті.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами