Сьогодні у Чернівцях майже неможливо самостійно орендувати квартиру. Майже всі пропозиції з нерухомості за посередництва третіх осіб – ріелторів. І коли таки знаходиш потрібний варіант, сплатити одразу доведеться потрійну суму: вартість першого та останнього місяців оренди та комісійні у розмірі місячної плати.
«Четвертий тиждень шукаю квартиру в Чернівцях. Невже немає однокімнатних за нормальні гроші?? Обдзвонила мільйон посередників – ніхто нічого не пропонує. Один каже: «Подивіться на інші області, там є такі самі ціни». Так, але гляньте на стан тих квартир! Це не облуплені діряві хрущовки без меблів з доісторичним холодильником! З таким ставленням і цінами опускаються руки», - скаржиться чернівчанка Діонісія на сторінці Фейсбук.
На сьогодні у галузі нерухомості у Чернівцях працюють близько 250-300 людей, але не всі з них - офіційно зареєстровні, розповідає ІА АСС директор регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості Євгеній Мензак.
«Ті, хто співпрацює з Асоціацією, є сертифікованими спеціалістами. Деякі ріелтори реєструються як ФОПи, хтось працює на агентство, але є й незареєстровані. Раз на два роки Асоціація у Чернівцях проводить сертифікаційні курси, але відсоток тих, хто готовий працювати відкрито, чесно - невеликий – 20-30%», - Євгеній Мензак.
У Чернівцях ціни на послуги чи то комісійні приблизно однакові: якщо це оренда комерції – 50% від місячної плати, купівля – 2-3%. При оренді житла – ріелтер отримує вартість однієї місячної плати (до речі, це одна з найвищих цін в Україні!).
Читайте ще: 7 моментів, коли варто звернутись до ріелтора
«Мабуть, так склалося історично, є попит, тому і є така пропозиція. У Києві це 50%, там орендна плата вища. Але ми маємо низький відсоток при купівлі. По Україні в середньому це 5-6%, а в нас було 2%, зараз ми піднімаємо до 3%», - зауважує директор Чернівецького відділення Асоціації.
У комісійну плату входить вся виконана робота агентів: підібрати оптимальний варіант для обох сторін, перевірити нерухомість на борги, кредити, зобов’язання, пересвідчитись у документах на право власності, заключити договір з усіма попередньо обговореними деталями.
Звертатись Євгеній Мензак радить лише до сертифікованих або офіційно зареєстрованих агентств:
«На сайтах типу OLX, DOM.RIA багато фейкових оголошень. Зараз багато аферистів, які після одного дзвінка вимагають грошей, а потім зникають. Тож раджу бути уважними і перевіряти документи ріелтора».
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами