Олена Пушкова, начальниця відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міськради, зафіксувала на фото стан дорожнього покриття на Центральній площі міста, яке нещодавно відновили після аварійних розкопок. Чиновниця вважає, що таке виконання робіт є неякісним та має каратися штрафами.
«Стан дорожнього покриття в історичному ареалі міста відноситься до традиційного характеру середовища згідно з Законом України «Про охорону культурної спадщини» і його порушення карається штрафами. Якість виконання відновлення дорожнього покриття АТ «Чернівцігаз» на Центральній площі міста перед вами, ще й зайва бруківка лишилася», - написала Олена Пушкова у Фейсбук.
У коментарі ІА АСС вона розповіла, що стан дорожнього покриття газовики залишили у поганому стані, тому що дощова вода вимиває пісок, що призводить до просідань на дорозі та утворення ям. Крім того, Олена Пушкова звернула увагу на неприбрану плитку, яку залишили на площі після завершення робіт.
«Я вважаю, що роботи вони завершили. У них термін завершення був ще у травні місяці. Ідуть дощі, вимивається пісок і там залишаються просто ями, а з часом там провалюється той ґрунт, і ми маємо такий вигляд нашого дорожнього покриття з великою кількістю ям та нерівностей.
Чернівцігаз починає робити такі розкопи, а назад закласти так як було – це велика проблема. І майже в кожному випадку ми з ними маємо конфлікти. Я думаю, що прийшов час уже ставити питання і застосовувати якісь штрафні санкції до тих підрядників, яких вони наймають на роботу», - каже Олена Пушкова.
Посадовиця додала, що бруківка у центрі Чернівців обов'язкова і має бути у якісному стані, а відділ охорони культурної спадщини мусить контролювати її стан, як елемент традиційного середовища історичного центру.
В АТ «Чернівцігаз» розповіли, що задля забезпечення надійним та безперебійним газопостачанням центральної частини міста Чернівці, компанія здійснила великий обсяг робіт з ліквідації витоків газу, заміни аварійних газопроводів та їх перепідключення протяжністю у 2,2 км.
Ці роботи виконувалися в умовах карантину. Понад 50 фахівців компанії одночасно працювали по вул. Університетській, Поштовій, П. Чайковського, вул. І. Франка, 28 Червня, вул. С. Бандери, Руській, площі Філармонії та Центральній.
«Ми зробили все, щоб забезпечити безпеку мешканців і наразі працюємо над відновленням дорожнього покриття, частина робіт з яких уже виконана. І досить дивно чути звинувачення від чиновників, щодо стану чернівецьких доріг, адже «Чернівцігаз» не єдина компанія, яка здійснює роботи із розкриттям дорожнього полотна», - зазначила у коментарі ІА АСС начальниця управління зовнішніх комунікацій АТ «Чернівцігаз» Вікторія Голодняк.
І додала, що за їхньою інформацією, приямки, які просіли - у місцях, де працював «Чернівціводоканал».
Наші новини є у Facebook
Журналісти ІА АСС спробували з'ясувати, хто контролює якість відновлення дорожнього покриття після виконання аварійних робіт.
Дозволи на здійснення розкопок надає управління контролю за благоустроєм міста Чернівецької міськради.
«Ми контролюємо відновлення розкопки, а якість розкопки ми не контролюємо, це контролює МіськШЕП. Ми обстежили всі розкопки «Чернівцігаз» . На даний час у них є 13 розкопок невідновлених. У більшості випадків це пов’язано з аварійним перепідключенням цих мереж. Їх теж можна зрозуміти, тому що якщо вони це не роблять, або ми їм ставимо «палки в колеса», може бути нещасний випадок. І це не вода, що там потече і все, а тут просто буде вибух. Згідно з законом, газовики у разі виникнення надзвичайної аварійної ситуації, можуть проводити роботи без дозволу, однак по факту на наступний день зобов’язані у нас отримати дозвіл», - пояснив Віталій Назаров, заступник начальника управління контролю за благоустроєм міста.
З 13 невідновлених розкопаних ділянок у місті, деякі газовики вже почали відновлювати.
«Як тільки вони зроблять центральну частину, тоді буде виходити наш представник для координації роботи, архітектурна спадщина і МіськШЕП. І вони просто будуть по факту висувати чи не висувати зауваження», - каже Віталій Назаров.
При цьому у МіськШЕПі ІА АСС повідомили, що вони є підрядною організацією і ніяких робіт не контролюють. Більше того, у них немає жодного договору з АТ «Чернівцігаз». Начальник МіськШЕПу Едуард Дущак сказав, що контроллючі функції належать Департаменту ЖКГ.
Читайте також: Урвався терпець: кінорежисер власними силами відновлюватиме дорогу у центрі Чернівців
У свою чергу заступник директора Департаменту Олег Пилип'як зазначив, що технічний нагляд вони можуть направляти лише на ті об'єкти, де замовником виконання робіт є Департамент ЖКГ. А у випадку з бруківкою на Центральній площі - це не їхній об'єкт. Мовляв там роботи виконує підрядна організація обрана «Чернівцігазом».
Фото Олени Пушкої
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
це вічне питання