Це діти з міста Чернівці, області та, навіть, інших регіонів України. Проте фінансує цей заклад лише місто Чернівці, що суперечить чинному законодавству. Так, за словами начальниці управління освіти Чернівецької міської ради Ірини Ткачук, на утримання однієї дитини у цьому начальному закладі йде у рік 57 тис. гривень. Натомість в інших школах міста витрати на одного учня складають від 14 до 27 тисяч гривень, пише ІА АСС.
28 квітня 2021 колегія управління освіти ухвалила рішення директору Чернівецького військово-спортивного ліцею-інтернату не здійснювати набір до 8-10-х класів на 2021/2022 навчальний рік, а також попередити працівників про можливі зміни в організації освітнього процесу, зменшення педагогічного навантаження та можливе звільнення.
Проте вже за місяць, 26 травня, у зв’язку зі створенням робочої групи з вивчення питання майбутньої діяльності ліцею, новопризначена керівниця управління освіти Ірина Ткачук своїм указом призупинила рішення попередньої колегії.
Читайте також: Чернівецькі школярі можуть оздоровитися у п’яти таборах
Як прокоментувала кореспонденту ІА АСС начальниця, робочу групу створили для відпрацювання усіх можливих варіантів розвитку подій стосовно ліцею.
«Це заклад, в якому навчаються діти з усієї області, і який знаходиться у Чернівцях. І коли подивитися на кількість дітей і географію їхнього проживання, то виявляється, що станом на 2020/2021 навчальний рік там навчається 152 учні, з них – 119 зареєстровано за межами міста Чернівці. Насправді це дуже серйозне питання, тому що діти не з міста, а заклад фінансується як за рахунок освітньої субвенції, так і за кошти платників податків Чернівецької міської територіальної громади. Витрати на одного учня в рік в розрізі всіх шкіл: найменша сума – понад 14 тис. грн., найбільша – 27 тисяч гривень. Якщо говорити про військово-спортивний ліцей, то тут сума доходить до понад 57 тис. грн. в рік. Більше того, виникає питання по законодавству – чи маємо ми право фінансувати заклад, діти в якому не відносяться до м. Чернівці», - розповідає головна освітянка міста.
За словами чиновниці, на цю невідповідність звернула увагу управління нещодавня перевірка контролюючих фінансових органів.
«Відповідно до бюджетного кодексу, якщо більше 70% дітей навчається з області, то їх повинні фінансувати з обласного бюджету, - розповідає Ірина Ткачук. - Своєю чергою, область зазначила, що у ліцеї навчаються не тільки буковинські діти, а й з інших областей, та зацікавлена, щоб ліцей працював. Відтак, шукатимуть з нами спільні шляхи вирішення цього питання. Ми також направили листи до територіальних громад, з яких діти навчаються у ліцеї, з проханням долучитися до співфінансування. Наразі є відповіді від кількох громад, які не мають можливості цього зробити».
Інформаційне агентство АСС є в Instagram
Інформаційне агентство АСС звернулося по коментар до департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА щодо його участі у цьому процесі, і як тільки ми його отримаємо, одразу опублікуємо.
Як зазначила начальниця управління освіти міста, станом на сьогодні робоча група продовжує працювати.
«Розійшлися на тому, що намагатимемося знайти будь-які шляхи, які дозволять зберегти цей заклад. Будемо намагатися оптимізувати ті витрати, які є, а також шукати шляхи співфінасування, - додає Ірина Ткачук. - Крім міста будемо продовжувати звертатися до територіальних громад, звідки є діти, а також на найвищий рівень, щоб отримати, можливо, співфінасування з держбюджету. Якщо говорити про те, чи закривають ліцей – то ні, такого питання немає».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами