Тут представлені фотороботи українських репортерів, які після незаконної анексії працювали в Криму та висвітлювали тему порушення прав людини, фільмували життя родин політв’язнів. Більше про виставку у ефірі Радіо 10 розповіли організаторки: Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA, та Альона Савчук, одна з авторів світлин, репортерка, пише Медіа агентство АСС.
«Ця виставка зроблена на досить унікальному матеріалі. Це матеріали трьох українських журналістів, які їздили до окупованого Криму і фотографували, збирали там матеріал про переслідування українців та кримських татар, аж поки їм не заборонили в’їзд до Криму.
Виставка – про сміливість, адже мало хто з українських журналістів наважувався туди їхати, це було досить небезпечно. Більшості згодом заборонили в’їзд до півострова, а от журналіст «Крим реалії» Владислав Осипенко отримав сфабриковану кримінальну справу та 6 років тюрми», - розповідає Тетяна Печончик.
За 9 років окупації Крим з півострова перетворився на острів, це інформаційне гетто, де була знищена незалежна журналістика, зауважує організаторка виставки Тетяна Печончик. 10 місцевих видань виїхали звідти після окупації:
«До Криму неможливі поїздки ні українських, ні міжнародних журналістів, там залишилась лише пропаганда. Але, я вважаю це дивом, там з’явилося таке явище як громадянська журналістика – звичайні люди, які взяли мобільні телефони та почали висвітлювати, що відбувається. Наприклад, найвідоміший з таких проєктів – «Кримська солідарність». Це об’єднання родичів політв’язнів, адвокатів, активістів, які висвітлюють політично мотивовані судові процеси».
Отримуйте новини в Telegram
Репортерка Альона Савчук їздила працювати до окупованого півострова, аж поки російська влада не заборонила їй в'їзд на 10 років:
«Люди там були нам раді, бо вони відчували, що комусь потрібні, що про них пам’ятають на материковій частині України, що ними цікавляться і у них є можливість донести свою думку. Там було мало професійних журналістів з України, які це висвітлювали, тому уже не було розуміння як можна це кинути посеред дороги, аж доки воно саме не припинилося».
Фотовиставка «Історії з окупованого Криму» діятиме у приміщенні ТРЦ DEPO’t Center (вул. Головна, 265-А) протягом 10 днів.
Авторка: Діана Добинда, студентка ЧНУ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами