Про переїзд офтальмологічного центру «Візіум» в ефірі Радіо 10 в програмі «Нові правила» розповів керівник клініки Валерій Малішевський, пише Медіа агентство АСС.
«Для мене повномасштабна війна розпочалась, як і для всіх, вранці 24 лютого. Я перебував у одній з наших клінік у місті Сєвєродонецьк. Взагалі «Візіум» – це всеукраїнська мережа офтальмологічних центрів, яких є загалом 14. Але одна з найбільших клінік знаходилась на Луганщині, у Сєвєродонецьк, де фактично одразу розпочались сильні обстріли окупантів. Відтак ми були змушені припинити роботу та евакуюватися», - розповів керівник клініки.
Валерій Малішевський розповів, що два рази вже постраждав від дій окупантів, перший раз це було у 2014 році. Тоді він відправив свою родину: дітей, дружину, онуків до Чернівців і тому, коли дії окупантів принесли нещастя вдруге, було логічним їхати саме сюди. Також він розповів, що обладнання клініки не лише велике за площиною, воно і дуже «тендітне», адже це офтальмологічна техніка для діагностики, операцій на очах і тому процес евакуації клініки був надскладним.
«Переїзд вийшов з допомогою нашого персоналу, який залишався у клініці в Сєвєродонецьку (це окрема будівля з підвалами, в яких досить багато людей – 25 осіб – перебували під час обстрілу). Вони змогли упакувати все обладнання, вдалось знайти волонтерів, які допомогли з транспортом – це були дві фури, які завантажувалися під обстрілами», - розповів керівник медцентру.
Він зазначив, що, на жаль, є техніка, яка постраждала від дій окупантів та під час транспортування до Чернівців, тож довелось купувати нове обладнання під час складного фінансового становища в умовах війни.
«Багато часу пішло на пошуки приміщення, тому що ми не мали на той момент коштів на масштабний ремонт і це мало бути приміщення пристосоване для медичних послуг. Саме тому я звернувся до мерії міста, де з допомогою тепер уже «нашого мера» ми знайшли приміщення за адресою: вул. Героїв Майдану, 150, в якому необхідно було зробити лише косметичний ремонт. В цей момент я відчув, що було повне сприяння релокації нашого бізнесу. Зокрема, на наш подив, Чернівці зустріли нас досить привітно, хоча у місті є досить висока конкуренція на ринку офтальмології», - сказав директор.
Валерій Малішевський розповів, що клініка у Чернівцях відкрилася 11 січня 2023 року і наразі має досить багато відвідувачів.
«Я можу з впевненістю сказати, що Чернівці прийняли нашу клініку дуже привітно, запис у нас постійний, навіть провели уже два операційних дні – в основному це операції по видаленню катаракти та глаукоми. Такі операції наразі тривають в середньому 8-9 хвилин, внаслідок чого в один такий операційний день ми можемо до 30 людей обслуговувати в себе клініці. При цьому всьому операції є повністю безболісними, ми приділяємо цьому дуже велику увагу, як і рефракційним результатам. Адже людина має бачити на 100% і це наш пріоритет», - наголосив керівник підприємства.
Як наразі виглядає клініка у Чернівцях:
Фото: Валерія Малішевського
«Наш заклад повного офтальмологічного циклу. У нас доступні послуги сучасної діагностики, де використовується обладнання останнього покоління, яке використовується у провідних клініках Європи. Проте, є частина послуг, які ми ще не почали проводити у Чернівцях, зокрема це рефракційна хірургія та операції на очному дні», - зазначив керівник.
Керівник медцентру розповів, що за даними клінік у Києві, Дніпрі та Кременчуці, кількість звернень від військових збільшилась від початку повномасштабного вторгнення. Взагалі військовослужбовцям у центрах надають послуги безкоштовно.
«Зараз до Чернівців ми долучаємо лікарів із наших Київських центрів, які приїжджають «вахтовим методом», але це дуже фахові спеціалісти. Річ у тому, що мінно-вибухові травми ока, проникаючі поранення ока – це як правило ургентні випадки, які потребують термінової операції і з цього приводу військові перш за все зазвичай звертаються до військових шпиталів. Проте в більш пізньому періоді, коли необхідна реабілітація або можливо зробити планову операцію, то ми залюбки цим займаємось», - зазначив Валерій Малішевський.
«Разом з іншим обладнанням нам вдалось вивезти досить потужний генератор, який наразі рятує нашу клініку. Це все через те, що наша клініка почала свою роботу у Сєвєродонецьку у 2016 році, коли там ще були відчутні наслідки вторгнення 2014 року, які проявлялися у відключеннях електроенергії до 2018 року, тому ми були змушені користуватися генераторами ще тоді», - зауважив Валерій Малішевський.
Керівник центру розповів, що сьогодні, 2 лютого, у Краматорську ракета розірвалась у 200 метрах від центру, внаслідок чого не залишилось жодного цілого вікна. А так клініка виглядала до війни:
«Надалі ми плануємо працювати тут, у Чернівцях, після нашої перемоги ми будемо повертатися додому – на схід. У нас ще залишилися клініки на наразі окупованих територіях, наприклад у Бахмуті, Краматорську клініки дуже постраждали від обстрілів окупанта. Тому ми знаємо точно, що після перемоги «Візіум» тільки розквітне.
Співробітник однієї з клінік, який за сімейними обставинами залишився на окупованій території у Сєвєродонецьку, заїжджав до центру, у який влучив снаряд, пройшовся по коридорах та прислав відео, у якому видно повністю розграбований центр, навіть дроти вирвані зі стін», - підсумував Валерій Малішевський.
Читайте також всі новини Чернівців.
Підготовлено у рамках співпраці з BST.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами