На практиці городяни, яких висадили з автобуса чи тролейбуса, просто чекають на закінчення тривоги на зупинках, або пересідають на маршрутки, на які правила чомусь не поширюються. У результаті і кияни, і комунальний транспорт – зі збитками, а маршрутники та таксисти – у плюсі.
Новий голова військової адміністрації Тимур Ткаченко обіцяв переглянути правила роботи транспорту під час тривог, пише Медіа агентство АСС з посиланням на матеріал видання Слово і Діло.
В інших містах, у тому числі прифронтових, такої заборони, як у столиці, вже давно немає
У перший рік повномасштабної війни, особливо навесні, такі рекомендації справді були у багатьох містах, але вони вже скасовані.
Отримуйте новини в Telegram
У Вінниці, як розповідали у місцевій адміністрації, за таким принципом транспорт працював навесні 2022 року. Але через негативні відгуки городян від цієї практики відмовилися.
У Тернополі заборона діяла до червня 2022 року. Потім влада прийняла рішення, що транспорт зупинятиметься лише, щоб випустити пасажирів, які хочуть пройти в укриття. Тоді ж, у червні, почав працювати громадський транспорт під час тривог у Кропивницькому.
У Львові рух електротранспорту під час повітряної тривоги дозволили наприкінці грудня 2022 року.
Від зупинки транспорту під час тривоги у 2022 році також відмовилися Луцьк, Дніпро, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Харків, Черкаси, Чернігів.
У Чернівцях рішення про те, що громадський транспорт працюватиме під час тривоги, було ухвалено у березні 2023 року. Також з 2023 року транспорт не зупиняють у Миколаєві та Херсоні.
В Івано-Франківську рух транспорту під час тривоги заборонили у вересні 2022 року. Але зараз його зупиняють лише у виняткових випадках – під час підвищеної ракетної загрози для регіону.