Тисяча книжок за три дні. Марта Левченко запустила до Дня серця незвичайний марафон.
Волонтери просять усіх небайдужих просто купити збірник поезії. Туди увійшли вірші більш як двох десятків українських журналістів. Вони об'єдналися, щоб допомогти зібрати кошти на набори хірургічних інструментів для оперування маленьких сердець у дитячому центрі кардіохірургії.
Чотирирічний Дмитро нещодавно прокинувся після наркозу. Через маску він шепотить мамі, що хоче пити. Але поки багато води йому не можна. Мати Наталія Шевчук розповідає: "Операція у нас була дуже важка. Одна з найтяжчих вад. Коли нас перевели на самостійне дихання, ми можемо трохи говорити, бачити маму – це щастя дуже велике".
Читати ще: Чернівчанка рятує дитячі серця
Операція тривала понад вісім годин. Кардіохірурги виправляли вроджену ваду – міняли місцями магістральні судини серця. В кардіоцентрі таку операцію зробили безкоштовно, а ось за кордоном вона могла би коштувати непомірну для батьків суму. Наталія наголошує: "Якби я продала усе, що маю, то я б цю операцію не змогла собі дозволити. Така операція за кордоном коштує більше 80 тисяч євро".
Щороку в кардіоцентрі проводять більш як тисячу відкритих операцій на маленьких сердечках. Як розповідає кардіохірург Роман Секелик: "Інколи ми оперуємо одразу через декілька годин після народження. Більшість вад серця є критичними. Це означає, якщо не надати допомогу відразу після народження дітям, – вони не виживають".
Рятують навіть попри те, що обладнання застаріле – не оновлюється більше 10 років. Держава не закуповує в необхідній кількості навіть пінцети, затискачі, ножиці, голкотримачі – необхідний перелік інструментів, якими і проводять ці унікальні операції. "Може коштувати близько 500-600 євро. Цей голкотримач, яким тримають голочки для того, щоб зашивати серце. Цей інструментарій є надзвичайно дорогим", – каже і показує хірург.
"Коли ти туди потрапляєш, там свій світ, свій час, який не вимірюється в тіканнях годинника, а в таких піканнях електричних приборів. Ці малюсінькі дітки, у яких у всіх однаково – лейкопластир і розрізані сердечка. Ці мами, які просто не бачать світу за сльозами. За вікном їздять машини, кожен спішить, кожен біжить, має своє справи, усі кудись спішать. А за тим вікном ніби час зупинився і хочеться допомогти лікарям рятувати дітей", – каже керівник БФ "Я майбутнє України" Марта Левченко.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами