- Розкажіть, із чого все почалося?
- Коли в Чернівцях почали фіксувати перші випадки коронавірусу, мої знайомі медиків розповіли, що не забезпечені захистом, що медсестри шиють маски з пеленок. Тоді звернулася до головного лікаря міської лікарні №1 з єдиним запитанням: чим ми можемо допомогти? Він показав мені взірці протичумного костюму. Але він мав недоліки: бахіли були занадто короткі, шоломи не закривали шию, халати не зав`язувалися. Я зрозуміла, що треба шити сучасні надійні захисні костюми.
- Яка особливість цих костюмів?
- Ми за основу взяли одноразові костюми, які шиються із ламінованого спанбонду спеціальної щільності. На бахіли, шоломи, халати – ламінований спандбонд, щільність його - 45, для одноразових комбінезонів – щільність 50.
- Як знайшли швачок?
- У мене є знайома, яка шиє весільні сукні багато років. Я звернулася до неї, показала як зразок протичумний костюм і запропонувала шити сучасний захист для наших медиків. Вона залучила своїх знайомих швачок, я шукала волонтерів через соцмережі.
На початку було 25-30 волонтерок-швачок. Вони шили костюми на дому по всьому місту.
Мені зателефонувала одна знайома, яка мала вдома машинку, але шити не вміла. Проте хотіла допомогти. Ми доручили їй шити бахіли – і в неї чудово виходило.
- Чи не було проблем із придбанням тканини, особливо на початку, коли все було в дефіциті?
- Було дуже важко. Я шукала тканину через Інтернет. Перші кошти, які я залучила, це було 11 тис. 500 грн. Знайшла тканину, але постачальник хотів спочатку оплату, а після цього - відправляв тканину. Я не знала, що це за фірма, чи є у неї медичний сертифікат, але більше ні в кого тканину не знаходила. Змушена була ризикнути. І не помилилася.
Читайте ще: На Буковині швачки весільних суконь шиють захисні костюми для медиків
- Які медзаклади найбільше потребували такого захисту?
- Спочатку ми шили для профільних закладів – міських та обласної лікарень, які приймали хворих на COVID-19. Далі – і для районних. На початку ми шили і відвозили лікарям повністю комплекти. Тоді пошили більше 1500 комплектів.
Далі до нас почали звертатися непрофільні лікарні, які були взагалі незабезпечені нічим. Це відділення гемодіалізу, дитячі відділення, пологові будинки, центр переливання крові.
Для швидкої допомоги ми шили особливо багато шоломів.
Головне – ми робимо це абсолютно безкоштовно. І наші волонтерки працюють безкоштовно.
- Скільки вдається зшити за день?
- Максимум – це було понад 100 комплектів. У мене є професійна швачка, яка за 10 хвилин шиє халат.
- Чи продовжують далі шити костюми? Чи, можливо, медики кажуть, що всім забезпечені і відмовляються?
- Поки що рано говорити про те, щоб зупинятися. Ми будемо продовжувати шити. Кажуть, восени буде друга хвиля. Поки є можливість, бажання людей, будемо шити.
Звісно, волонтерок стало менше, тому що багатьом треба працювати, забезпечувати свої сім`ї. Але долучаються інші люди, меценати.
- За цей час ви теж навчилися шити?
- Ні. У мене інші обов`язки – налагодження і організація роботи, закупка тканини і фурнітури, розвезення готових костюмів по лікарнях.
Найважче для мене було просити кошти. Я звикла розраховувати на себе. Але коли пояснювала меценатам, знайомим, для чого ми це робимо, сумнівів не виникало. Люди долучалися активно.
Всі чеки, звіти я збираю. Намагаюся робити фотозвіти, щоби люди бачили, що все прозоро, відкрито і чесно.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами