І далеко не всі розуміють, навіщо люди витрачають свій час, сили та гроші на те, аби допомагати іншим. Попри всі стереотипи, сучасна українська молодь не лише займається волонтерством, а бачить у ньому чудовий досвід для подальшої самореалізації. Як волонтерство допомагає побудувати гарну кар`єру та самореалізуватися, «Впливовому АССпекту» розповіла Анна Пелюшкевич, чернівецька волонтерка.
- Я переконана, що світом рухають ініціативні люди - волонтери. Щоправда, в нашій країні багато хто не сприймає волонтерську роботу. А дарма. Нам часто доводиться чути: «Ти це робиш безкоштовно? Краще б зайнялася чимось корисним. Знайди роботу, за яку будуть платити. Навіщо тобі це?..», - розповідає Анна Пелюшкевич. – Насправді ж, саме волонтерство може стати тим щасливим квитком до успішного майбутнього.
Нещодавній звіт LinkedIn показав, що половина менеджерів, які проводять інтерв’ю на роботу, вважають волонтерський досвід рівноцінним досвіду повного робочого дня. Навіть більше: один з п’яти опитаних менеджерів серед усіх кандидатів на вільне місце надасть перевагу тій людині, яка була волонтером. Той же LinkedIn створює окрему систему для недержавних гуманітарних організацій, де вони можуть знайти волонтерів на роботу та розмістити вакансії.
Читайте ще: Впливовий АССпект: Як бути успішною мамою, дружиною та бізнес-леді
- У чому, на ваш погляд, секрет волонтерства?
- Перш за все волонтерство – це здобуття нових навичок. У залежності від специфіки роботи недержавної гуманітарної організації, волонтер може розробляти сайт, займатися фандрайзингом чи SMM, організовувати івент, працювати з клієнтами тощо. Саме в таких умовах вдається здобути та покращити навички спілкування, публічних виступів та роботи в команді.
Окрім того, волонтер - це маркетолог, фінансист, HR, sales чи PR-менеджер, і при цьому за освітою він може бути філологом. Робота в організації дає можливість зрозуміти особливості кожної професії та надалі змінити сферу діяльності. Тут можна здобути досвід в певній сфері та знайти свою dream job.
- Волонтери завжди серед людей. Чи не втомлює це?
- Навпаки, люди і спілкування – це досвід! Зазвичай у таких організаціях працюють люди, які мають різні кваліфікації та різні кола інтересів. У спілкуванні вони діляться своїми думками, знаннями та досвідом. Тому завжди потрібно задавати питання. Я переконана: саме люди можуть найбільше навчити.
Волонтерська робота спрямована на покращення певних аспектів життя суспільства. Це дає змогу краще зрозуміти потреби та проблеми людей. Тому, влаштовуючись на роботу в будь-яку сферу, волонтер уже має бачення методів та технік вирішення проблем. Це, звісно, велика перевага. У той час, коли ваші одногрупники хватаються за голови і скаржаться, що в них немає досвіду роботи, ви спокійно вписуєте у своє резюме волонтерський досвід в тій чи іншій організації та надсилаєте заявку на бажану вакансію. Крім того, роботодавці люблять брати на роботу людей, які вмотивовані та працьовиті.
Вам буде цікаво: Впливовий АССпект: Про дітей і від чого їх треба захищати
- Анно, ви щасливі у своїй волонтерській діяльності?
- Дуже! Бо відчуваю, що не проживаю життя марно. Волонтери, які мене оточують, не чекають з моря погоди, а кожного дня працюють над тим, аби змінити країну на краще. Адже найголовніші дії починаються з малого, з однієї небайдужої людини. А коли такі люди об`єднуються – це потужна рушійна сила.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами