Особливо небезпечний період розпочинається із настанням літніх канікул, коли на воді відпочиває чимало людей. Як убезпечитися від лиха на воді і що робити, якщо на ваших очах тоне людина, «Впливовому АССпекту» розповів Володимир Житарюк, начальник групи водолазно-рятувальних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС України в Чернівецькій області.
- Першу і найголовнішу пораду хочу дати всім батькам: у жодному разі не відпускайте дітей самих до водойм! Бо навіть у неглибокій річці чи ставку, дитина може розгубитися, піти на дно, запанікувати – і загинути. Тому купання – виключно під наглядом батьків, - пояснює Володимир Житарюк.
- А як визначити, безпечно купатися у водоймі чи ні?
- Не купайтеся в незнайомих, необладнаних для цього місцях. Не влаштовуйте небезпечні ігри на воді. Не переоцінюйте свої сили, не запливайте далеко від берега. Не стрибайте у воду з круч, мостів і інших високих місць.
Не варто купатися поодинці біля крутих обривистих і зарослих рослинністю берегів.
Пам’ятайте: тривале купання спричиняє переохолодження організму і судоми.
Потрапивши в сильну течію, випливайте під кутом до її напрямку.
Якщо ви не вмієте плавати і перебуваєте у воді самі, не заходьте глибше пояса.
Остерігайтесь річок, які мають сильні течії.
Читайте ще: Бавилися біля озера і вирішили скупатися: двоє дітей втопилися у Чернівцях
- Якщо на очах починає тонути людина, як їй допомогти?
- Подивитися, чи немає поруч рятувального засобу. Ним може бути все, що збільшить плавучість людини і що ви в змозі до неї докинути. Ні в якому разі не подавайте з берега потопельнику руку: берег вищий, ніж річка, тому за рахунок сили тяжіння він однозначно затягне вас у воду. Краще подайте палицю чи мотузку.
- Володимире Володимировичу, витягнувши людину з води, як їй надати першу допомогу, на що звертати увагу?
- Коли потерпілого витягнуто на берег, основну увагу слід звернути на колір шкіри, дихання, серцеву діяльність, рефлекси очей, ширину зіниць. Допомога надається залежно від його стану. Якщо у потерпілого зіниці звужені, то людина непритомна і штучного дихання робити не треба, а лише треба дати вдихнути нашатирного спирту і поплескати по щоках. Якщо ж пульс відсутній, дихання немає, зіниці розширені, не реагують, то приступати до надання допомоги треба якнайшвидше.
Як правило, якщо людина провела під водою до 5-ти хвилин, її ще можна врятувати, в організмі не почалися незворотні процеси. Поки є хоч найменший шанс зберегти життя, треба проводити заходи щодо її порятунку.
Рот і ніс потерпілого можуть бути забиті піском, їх треба негайно прочистити. Потім покладіть потопельника животом на своє коліно (голову постраждалого звісити) і, сильно натиснувши, виплесніть воду зі шлунка і дихальних шляхів. Далі - робіть штучне дихання.
Але я бажаю всім безпечного і спокійного літа.
Вам буде цікаво: На Косівщині витягнули з води тіло сімдесятирічної буковинки
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами