- Відповідно до постанов Кабінету Міністрів і наказів Міністерства охорони здоров`я України, одному госпітальному округу має відповідати 60-кілометрова зона. Але Чернівецька область географічно дуже специфічно розташована: вона довга, але вузька. І якщо зважати на 60-кілометрову зону, то наш край можна розділити на 2 округи, а ті частинки, які випали з меж, просто доєднати. Саме такою була пропозиція МОЗ: створити 2 госпітальних округи з центром у Чернівцях та у Кельменцях, - каже Юрій Лесюк. - Однак, зважаючи на особливості нашої місцевості, зокрема, віддалені і важкодоступні гірські райони - Вижницький, Путильський, Сторожинецький – було прийнято рішення розподілити область на 3 госпітальних округи: Східний – Сокирянщина, Кельменеччина, Хотинщина і Новоселиччина; Західний – Сторожинеччина, Вижниччина, і Путильщина; Центральний – Кіцманщина, Заставнівщина, Герцаївщина, Глибоччина і Чернівці. Щоправда, Чернівецький округ вийшов величезним - 500-тисячним, а 2 інших – по 300 і 200 тисяч населення.
- Як обирали центри округів і лікарні інтенсивного лікування?
- На роль центра округа, до якого увійшли Вижниччина, Путильщина і Сторожинеччина, географічно претендує Вижниця. Однак у Вижницькій лікарні ми зараз не маємо ні сил, ні засобів сформувати потужну лікарню інтенсивного лікування. У нас потужнішою є лікарня в Сторожинці.
Подібна ситуація і з госпітальним округом, до якого увійшли Сокирянський, Кельменецький, Хотинський і Новоселицький райони. На центр округу тут можуть претендувати кожен з районів, проте, відповідно до матеріально-технічного забезпечення і географічного розташування, ми пропонуємо обрати Хотин.
Читайте ще: Пацієнт має доїхати до лікарні в госпітальному окрузі не більше як за 60 хв
Найважче визначитися із лікарнею інтенсивного лікування у Чернівцях. Передбачалося, що це буде Чернівецька міська лікарня №1(колишня – залізнична лікарня). Але вона не має повного набору відділень, а щоби розгорнути їх, необхідно проводити колосальну реорганізацію. На мою власну думку, лікарнею інтенсивного лікування у Чернівцях має стати ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги». Але до того її варто передати з балансу області на баланс міста. Наразі саме ця медична установа відповідає абсолютно всім вимогам до лікарні інтенсивного лікування. Окрім того, якщо ми віддамо ЛШМД місту, то винайдемо кошти з обласного бюджету на утримання перинатального центру, будівництво якого триває уже кілька років.
- Виходить, питання із лікарнями інтенсивного лікування ще остаточно не вирішене?
- Остаточно затвердити центри госпітальних округів та структуру закладів охорони здоров`я повинні госпітальні ради. Станом на сьогодні в Чернівецькій області створена лише одна госпітальна рада - Західного госпітального округу (Сторожинецький, Вижницький та Путильський райони). І її першочергове завдання – проаналізувати стан справ, вивчити, чого бракує округу, що можна оптимізувати, а що потребує посилення. Наприклад, уже зараз бачимо, що існуючі філії центральних районних лікарень не дають розвиватися ЦРЛ. Ці медустанови не відповідають сучасним вимогам. Але мешканці перешкоджають їх закриттю. В таких випадках ефективніше забезпечити функціонування денного стаціонару при центрах первинної медико-санітарної допомоги, ніж утримувати стаціонарні відділення. Та остаточно вирішити це питання зможе саме госпітальна рада.
Також до функцій госпітальної ради входить опрацювання маршрутів пацієнтів. Наприклад, у Східному окрузі (Сокирянський, Кельменецький, Хотинський і Новоселицький райони) пацієнт з Кельменців, аби дістатися на гемодіаліз до Хотина, повинен їхати з пересадками, бо прямого автобусного сполучення там немає. Думаю, це питання вдасться вирішити після завершення адміністративної реформи, зокрема, створення об`єднаних територіальних громад.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами