- Тест Руф`є – це метод діагностики функціонального стану серцево-судинної системи. Техніка виконання проби дуже проста: після 5-хвилинного спокійного стану в положенні сидячи підрахувати пульс за 15 секунд (Р1), потім протягом 45 секунд виконати 30 присідань. Відразу після цього підрахувати пульс за перші 15 секунд (Р2) і останні 15 секунд (Р3) першої хвилини періоду відновлення, - розповідає Віктор Тащук. - Результати оцінюють за індексом Руф’є (ІР), що визначається за формулою:
4х (Р1+ Р2+ Р3) — 200
Індекс Руф’є = ––––––––––––––––––––
10
- Як відбувається поділ на групи, відповідно до результатів проби Руф`є?
- Основна група – це 4-6 балів (менше 3-х балів – узагалі відмінно!). Це здорові діти, які мають високий або середній рівні фізичного розвитку з високим або вищим від середнього рівнями функціонально-резервних можливостей серцево-судинної системи.
Підготовча група – 7-9 балів. Це діти в реабілітаційному періоді після випадку гострої захворюваності, що не потребує курсу лікувальної фізкультури із середнім рівнем функціонально-резервних можливостей серцево-судинної системи.
Спеціальна група - 10-14 балів, іноді – навіть більше 15-ти. У такому випадку можна говорити про значні відхилення постійного чи тимчасового характеру в стані здоров’я, що не перешкоджають навчанню в школі, але протипоказані для занять фізичною культурою за навчальною програмою. Рівень функціонально-резервних можливостей – низький або нижчий від середнього.
Читайте ще: Впливовий АССпект: Гімназистам бракує фізичної активності, - професор
- Чи свідчить «погана» проба Руф`є про якусь патологію та чи варто батькам бити на сполох?
- Досить часто високі цифри індексу Руф`є вказують на низьку адаптацію серцево-судинної системи до навантаження без відсутності патології. Причиною цього є гіподинамія, малорухомий спосіб життя, брак занять у спортивних школах, зловживання комп’ютерними іграми тощо. Тобто цілком здорова дитина ізолюється від фізичного навантаження, що в подальшому матиме більш загрозливі наслідки для здоров’я.
Тому високі цифри індексу Руф`є мають слугувати для батьків і лікарів сигналом про необхідне детальне обстеження дитини з метою об’єктивного підтвердження патології або її відсутності. У випадку відсутності відхилень у стані здоров’я, учня слід зараховувати до підготовчої групи з метою поступової адаптації організму до навантаження.
Лариса Мельничук, головний педіатр управління охорони здоров`я Чернівецької міської ради:
- Щорічно обов’язкові медичні профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів проводяться медичними працівниками у присутності батьків або інших законних представників у лікувально-профілактичних закладах, де існує необхідне медичне діагностичне обладнання, за місцем спостереження дітей протягом календарного року. У результаті обстеження учням видається довідка затвердженої форми (№ 086-1/о) для подання в навчальний заклад.
Діти, які вступають до 1-го класу, проходять медичне профілактичне обстеження лише в присутності батьків на базі лікувально-профілактичного закладу. Профілактичний огляд дітей, що оформляються до школи, передбачає огляд педіатра чи сімейного лікаря, огляд вузькими фахівцями (хірург, ортопед, офтальмолог, ендокринолог, при потребі-інші фахівці), визначення гемоглобіну, проведення проби Руф’є. Дані огляду фіксуються в історії розвитку дитини. Батькам видається довідка для подання в навчальний заклад.
Термін дійсності довідки учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду становить 1 рік. Тобто, якщо дитина пройшла профілактичний огляд, наприклад 1 березня, то довідка дійсна до 1 березня наступного року.
Вам буде цікаво: Впливовий АССпект: Сільські школярі здоровіші, ніж міські
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами